ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yeni Nesil Sınıfların Açılışı Yapıldı

Yeni Nesil Sınıfların Açılışı Yapıldı

İlimizdeki eğitim öğretim ortamlarının,  21. Yüzyıl becerilerine göre düzenlenmesine devam ediliyor. Demirkent TOKİ İlkokulu bünyesinde bulunan dört yeni nesil sınıfın açılışı yapıldı. Açılış törenine Erzincan Belediye Başkanı Bekir AKSUN, Vali Yardımcısı Mehmet Şerif OLÇAŞ, İl Milli Eğitim Müdürü Aziz GÜN, Kültür ve Turizm İl Müdürü Arda HEB, Erzincan İletişim İl Müdürü Yahya TEKİN, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hüseyin EROL, Anadolu Avrupa Yakası Erzincanlılar Derneği Yönetim Kurulu Başkan vekili Nesimi BEYAZSAÇ ve dernek üyeleri, Okul Müdürleri ve veliler katıldılar.

            Açılış Konuşmasında Yeni Nesil Sınıflar hakkında bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürü Aziz GÜN, sınıfların 21. Yüzyıl becerilerine göre düzenlendiğini belirtti. Aziz GÜN sözlerine şöyle devam etti. "21. Yüzyıl, insanların daha farklı becerilere sahip olmaları gereken bir dönemdir. Öğrencilerimizi eleştirel düşünme, problem çözme, inisiyatif alma, girişimci olma, bilgiye erişim ve bilgiyi işleme becerisine sahip bireyler olarak yetiştirmemiz gerekmektedir. Bu amaçla oluşturulan yeni nesil sınıflarda, bilgi ve iletişim teknolojileri sınıflara entegre edilmiştir. Fiziksel alanlar, kaynaklar, öğrenci ve öğretmenlerin değişen rolleri, farklı öğrenme yöntemlerine göre değişiklik göstermektedir. Öğrencilerimiz yeni nesil sınıflarda Üretim, Etkileşim, Sunum, Araştırma, İş Birliği ve Geliştirme alanlarını etkin bir şekilde kullanarak öğrenmede aktif rol almış olacaklar. Ayrıca bu sınıflarda öğrencilerimiz, teknolojiye daha fazla erişim imkânı bulacaklardır."

            Açılışı yapılan sınıfların okul idaresi, öğretmenler ve velilerinin özverili çalışmaları ve çabaları neticesinde düzenlendiğini ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Aziz GÜN, sözlerine şöyle devam etti. "Açılışını yaptığımız sınıflarımızın bir tanesi de, Anadolu Avrupa yakası Erzincanlılar Derneği'nin (AYADER) aracılığı ile Metin ULUDAĞ ve Baki ULUDAĞ sponsorluğunda düzenlenmiştir. Kendilerine ve AYEDER Derneği yönetim kurulu ve üyelerine teşekkürlerimizi sunuyorum." dedi. Yapılan konuşmaların ardından, yeni nesil sınıfların açılışı yapılarak toplu olarak sınıflar gezildi.

AYEDER Derneği yönetim kurulu ve üyeleri İl Millî Eğitim Müdürü Aziz GÜN'ü açılış öncesinde makamında ziyaret ettiler. Ziyarette Aziz GÜN; Bu anlamlı katkılarından ve nazik ziyaretlerinden ötürü yönetim kuruluna teşekkür etti.

28-11-201928-11-201928-11-201928-11-201928-11-201928-11-201928-11-201928-11-201928-11-201928-11-2019

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.