ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KUDAKA "2023 MEB Eğitim Vizyon Belgesi Işığında Mesleki Eğitim Proje Hazırlama Eğitimleri" Teknik Destek Başvurumuz Kabul Edildi

KUDAKA

Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı'nın TRA1 Düzey 2 Bölgesindeki yerel aktörlerin bölgesel kalkınma açısından önem arz eden ancak kurumsal kapasite eksikliği nedeniyle hazırlık ve uygulama aşamalarında sıkıntı ile karşılaşılan çalışmalarına destek sağlamak için bölgenin uygun başvuru sahibi kurum ve kuruluşlarına teknik destek sağladığı 2019 Yılı 5. Dönem Teknik Destek Programı kapsamında Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi tarafından başvurusu gerçekleştirilen "2023 MEB Eğitim Vizyon Belgesi Işığında Mesleki Eğitim Proje Hazırlama Eğitimleri" başlıklı proje mali ve teknik açıdan değerlendirilerek başarılı bulunmuş ve desteklenmeye hak kazanmıştır.

05/12/2019 tarihi itibariyle müdürlüğümüz ve Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı arasında sözleşmesi imzalanan proje kapsamında uzman eğitimciler tarafından ilimiz Merkez ilçede bulunan Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri ile Mesleki Eğitim Merkezi bünyesinde görev yapmakta olan idareci ve öğretmenlere Proje Hazırlama ve Etkili Sunuş Teknikleri Eğitimleri verilecektir. Öğretmenlerin proje hazırlama becerilerinin iyileştirilmesi, ulusal uluslararası fonlardan nasıl yararlanabilecekleri konusunda bilgilendirilmeleri amacıyla ilgili kurumlarda görev yapan öğretmenler eğitimi aldıktan sonra kendi okullarındaki öğretmen ve öğrencileri Proje hazırlama süreçleri ve etkili sunuş teknikleri hakkında bilgilendireceklerdir. Uygulamalı eğitim sonucunda öğretmenlerin proje hazırlama ve etkili sunuş süreçlerine ilişkin gerekli becerileri kazanmış olmaları beklenmektedir.

09-12-2019

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.