ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Meslek Lisesi Müdürleri Toplantısı Yapıldı

Meslek Lisesi Müdürleri Toplantısı Yapıldı

18.12.2019 Çarşamba günü saat 08.30 da Gül - Celal Toraman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Mesleki ve Teknik Eğitime bağlı okul müdürleri, Mesleki ve Teknik Eğitim Şube Müdürü Yalçın TÜRKYILMAZ'ın katılımı ile İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN'ün başkanlığında toplantı yapıldı.

Toplantı öncesinde Gül - Celal Toraman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde bulunan seralar gezilerek, okul yöneticilerinden bilgi alınarak toplantıya geçildi.

Toplantıda İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN Mesleki ve Teknik Eğitimin öneminden bahsederek toplantıyı başlattı. GÜN, "Mesleki ve Teknik Eğitim okullarımızın okul tanıtımlarını birinci dönem bitmeden yapmaları ve 2. dönem de veli ağırlıklı tanıtımların yapılması gerektiğini ifade etti. Mesleki ve Teknik Eğitimin tanıtılması için bir kısa film hazırlandığını, Tv programı yapılacağını, ortaokul rehber öğretmenleri, 8.sınıf şube rehber öğretmenleri ve müdür yardımcılarının katılacağı geniş çaplı bir toplantı yapılacağına karar verilmiştir. Seneye 8. Sınıf öğrencilerimizin fazlalığı nedeni ile meslek liselerinde kontenjan arttırılması gerektiği belirtti. Destekleme ve Yetiştirme kurslarının etkinliğinin arttırılması, kurslara öğrenci devamının sağlanması için çalışmalar yapılması gerektiği üzerinde duruldu. EBA girişlerinin öğretmenlere tekrar hatırlatılması ve ERASMUS, KUDAKA, SODES vb. projelere katılımın ve niteliğinin artması gerektiği vurguladı."

Toplantıda meslek lisesi müdürlerimizin sorunları dinlendi ve sorunların çözümü konusunda da 2. Dönem Mesleki ve Teknik eğitim üzerine geniş çaplı bir çalıştay yapılmasına karar verildi. Toplantı sonunda çalışmaları için okul müdürlerimize ve toplantıya ev sahipliği yapan Gül - Celal Toraman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi idareci ve çalışanlarına İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN tarafından teşekkür edilerek toplantı bitirildi.

18-12-201918-12-201918-12-201918-12-201918-12-201918-12-2019

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.