ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kur-an'ı Kerim-i Güzel Okuma, Ezanı Güzel Okuma, Hafızlık ve Hutbe Yarışması Yapıldı

İmam Hatip Liseleri arasında "Genç Sada Kur-an'ı Kerim-i Güzel Okuma", "Genç Bilaller Ezanı Okuma", "Genç Muhafızlar Hafızlık" ve "Genç Hatipler Hutbe Okuma" yarışması Müftülük Konferans Salonun'da ilimizdeki 4 Anadolu İmam Hatip Lisemizin katılımı ile yapıldı.
Kur-an'ı Kerim-i Güzel Okuma, Ezanı Güzel Okuma, Hafızlık ve Hutbe Yarışması Yapıldı

İl Müftüsü Sayın Mehmet Emin ÇETİN, İl Müftü Yardımcısı Serdar BUĞDAY, Şube Müdürü Ali ESEN, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dr. Öğretim Görevlisi İsmail Hakkı SEZGİN ve 15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Osman ÇİÇEK'ten oluşan jüri yarışmaya katılan öğrencilerimizin okumalarını değerlendirdiler. Koordinatörlüğünü TOBB Binali Yıldırım Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin yaptığı yarışmanın başlangıcında jüri başkanı olarak kısa bir değerlendirme konuşması yapan İl Müftüsü Sayın Mehmet Emin ÇETİN: "İmam Hatip Liseleri milli, manevi, tarihi ve kültürel mirasına sahip çıkan, medeniyet değerlerimizi benimseyen aynı zamanda ilgi ve yeteneklerine göre yetişen öğrencilerin okuduğu okullardır. Bu okullar ülkemizin geleceğidir. Meslek yarışmaları imam hatip okullarımızın vizyonudur. Bu yarışmaya katılan öğrencilerin tamamı cesaretlerinden dolayı birincidirler, öğrencilere başarılar diliyor yarışmanın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum." dedi.

Yarışmaya İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Aziz GÜN, İl Millî Eğitim Şube Müdürleri Yücel KAPLANOĞLU ve Memet ELMA, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Yarışma sonucunda bir konuşma yapan İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Aziz GÜN: "İmam Hatip Liseleri arasında "Genç Sada Kur-an'ı Kerim-i Güzel Okuma", "Genç Bilaller Ezanı Okuma", "Genç Muhafızlar Hafızlık" ve "Genç Hatipler Hutbe Okuma" yarışması tertip edilmiştir. İmam Hatip Liselerimizdeki öğrencilerimizin mesleki çalışmalarını geliştirmek için yapılan bu yarışma sonucunda dereceye giren öğrencilerimiz Türkiye genelinde bölgelerde yapılacak olan finallerde ilimizi temsil edeceklerdir. Bu nedenle öğrencilerimizi şimdiden tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum. Titiz çalışma sonucu değerlendirme yaparak dereceye giren öğrencilerimizi seçen başta İl Müftümüz Sayın Mehmet Emin ÇETİN olmak üzere jüri üyelerine teşekkür ediyorum. Ayrıca yavrularımızın hazırlanmasında katkı sunan başta okul idarecilerimiz olmak üzere öğretmenlerini kutluyorum." dedi.

Yarışma sonucunda dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi. Yarışmanın sonucu aşağıdaki gibi gerçekleşti

 

Genç Sada Kur-an'ı Kerim-i Güzel Okuma Yarışması Sonuçları :

1-Selimhan AKBAŞ                               15 Temmuz Şehitler Anadolu İmam Hatip Lisesi

2-Ahmet Emir ERDEM                          Refahiye Anadolu İmam Hatip Lisesi

3-Yusuf SARIKAYA                               Erzincan Anadolu İmam Hatip Lisesi

Genç Bilaller Ezanı Okuma Yarışması Sonuçları :

1-Yusuf DELİOĞLU                              15 Temmuz Şehitler Anadolu İmam Hatip Lisesi

2-Esat ÇITAK                                         Erzincan Anadolu İmam Hatip Lisesi

3-Ömer Faruk AFACAN                       Kemah Sultan Melik ÇPAL

 

Genç Muhafızlar Hafızlık Sonuçları :

1-Abdulkadir UĞURCAN                      15 Temmuz Şehitler Anadolu İmam Hatip Lisesi

2-Hamza ÇİMEN                                    Erzincan Anadolu İmam Hatip Lisesi

 

Genç Hatipler Hutbe Okuma Yarışması Sonuçları :

1-Muhammed Emre İPEK                      Erzincan Anadolu İmam Hatip Lisesi

2-Caner KOCAAĞA                              15 Temmuz Şehitler Anadolu İmam Hatip Lisesi

3-Ebu Süfyan ALPARSLAN                  Refahiye Anadolu İmam Hatip Lisesi

Yarışma sonunda jüri ve yarışmaya katılan öğrenciler toplu fotoğraf çekildiler.

18-12-201918-12-201918-12-201918-12-201918-12-201918-12-201918-12-201918-12-201918-12-201918-12-201918-12-201918-12-2019

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.