ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmen Öğrencideki Cevheri, Mücevhere Çeviren Kişidir

Öğretmen Öğrencideki Cevheri, Mücevhere Çeviren Kişidir

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN'ün başkanlığında, Üzümlü İlçe Millî Eğitim Müdürü Harun YEŞİLBAĞ ve İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ferhat ALBAYRAK'ın katılımıyla Üzümlü İlçesinde bulunan okul müdür ve müdür yardımcılarıyla Öğretmenevi toplantı salonunda birinci dönemin genel değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Yapılan toplantıda öncelikle 2019-2020 Eğitim Öğretim yılı 1. Dönem öğrenci başarısı, öğrenci devam devamsızlığı, destekleme ve yetiştirme kursları, Meslek Liselerinin Tanıtımı, Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerle Buluşuyor Projesi, KUDAKA Mali Destek Başvuruları, Patent, Faydalı Model Tasarım, Marka çalışmaları, TÜBİTAK Araştırma Projesi Başvuruları, İşbirliği Protokolleri Kapsamında Yürütülen Çalışmalar, Kitap Okuma Projesi, EBA ve DYNED Kullanımı, Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul Başvuruları konularında değerlendirmeler yapıldı.

Değerlendirme toplantısında İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Aziz GÜN, "Eğitim birçok bileşenden oluşmaktadır. Bu bileşenler hep birlikte hareket ederse farkındalık oluşur. Bu farkındalık idareci ve öğretmenlerde daha çok olmalıdır. 2023 Eğitim Vizyonunda amaç, bugünün ve yarının becerileriyle donatılmış, bu donanımları insanlığın hayrına sevk edecek, ahlaklı ve nitelikli bireyler yetiştirmektir. 2023 Eğitim Vizyonu en ayrıntılı şekilde incelenmesi ve üzerinde durulması gerekir. İdareci, öğretmen öğrencideki cevheri, mücevhere çeviren kişidir. Destekleme yetiştirme kurslarında öğrencilerin beklentilerine cevap verilmelidir. Eğer bir kursa dönem başında 100 öğrenciyle başlanıyor bu sayı dönem sonunda 50 öğrenciye düşüyorsa burada sıkıntı var demektir. Kurslara katılım yüksek olmalıdır. İşimizi ciddi yapalım. Makamlara anlam katan ruhtur. Bu ruhu katmazsak öğretmeyen öğretmen, şifa vermeyen doktor, çalıp çırpan mühendis yetişir. Emeksiz, yemek olmaz. Ağaç dikmeden meyve olmaz. Ağacı dikeceğiz, zamanla meyvesini alacağız. Kendi dünyamızda kalmamalıyız. Diğer okul-kurumlardaki iyi uygulamaları örnek almalıyız. Dünyaya geniş açıyla bakıp, eğitimde herkesin görüşünü almalıyız. İdareci öğretmeni harekete geçirmelidir, öğretmenin heyecanını şevkini kırmamalıdır." Dedi.

İldeki projelere, yarışmalara katılımı artıralım. Her okulumuzun okul genelinde projeleri olsun. Aile eğitimi, kitap okuma, bağımlılıkla mücadele, değerler eğitimi, tasarım beceri atölyesi, eTwinning, ilçedeki eğitim verileri üzerinde değerlendirmelerde bulundu. (Öğrenci sayısı, öğretmen sayısı, derslik sayısı, devamsızlık durumu, kazanım değerlendirme sınavı, 2019 yılı LGS ve YKS istatistikleri) Ortaöğretime geçiş süresinde ilçedeki öğrencilerin ildeki okulları tercih etmeleri noktasında bilgilendirme yaptı. İlçe ve okul yöneticilerinin görüş ve önerileri alındıktan sonra toplantı iyi dilek ve temennilerle sona erdi.

24-01-202024-01-202024-01-202024-01-202024-01-2020

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.