ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Müdürleri İle Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Okul Müdürleri İle Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN'ün başkanlığında, her türdeki resmi ve özel okul müdürlerinin katılımı ile 2019-2020 eğitim öğretim yılı 1 inci yarıyılının genel değerlendirilmesinin yapılması ve 2019-2020 eğitim öğretim yılı 2 inci yarıyılında yapılacaklar konusunda fikir alışverişinde bulunulması amacıyla değerlendirme toplantısı yapıldı.

         Toplantı başlangıcında İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, Depremle yaşayan bir il olarak Elazığ ve Malatya depreminde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralananlara geçmiş olsun dileklerini iletti. GÜN, "Okullarımız II. Eğitim öğretim dönemine başladıktan sonra il genelinde deprem bölgesi için Valiliğimiz koordinesinde yardım kampanyası başlatılacaktır. Ayrıca Erzincan olarak bu gibi afetleri en çok yaşayan ve yaşandığı zamanda başka yerlerde bu gibi sıkıntılar olduğu zamanda en derinden hisseden il biziz. Bu hissiyatla birlikte bir de gerçek var, ülkemizin büyük bir coğrafyası deprem kuşağındadır. Erzincan'da bunun içerisindedir. Öncelikle depremle ilgili olarak II. dönem başlamadan önce bütün arkadaşlarım çalışmalarını yeniden gözden geçirmelerini istiyorum. Bunların içerisinde özellikle dikkat edeceğiniz hususlar okullarda ve pansiyonlarda sabitlenmemiş hiçbir şey kalmasın. Acil çıkış yerleri, özellikle toplanma alanları nereler, bunları eğitim olarak vermek durumundayız. Toplanma alanlarıyla birlikte olası bir durumda çocuklarımızın anne - baba gelmeden hiçbir kimseye teslim edilmemesi hususunu tekrar hatırlatmak istiyorum. İlimizde 10'ar saatlik hafif arama kurtarma eğitimi alan merkezde 357 öğretmenimiz var, ilçelerde 238 öğretmenimiz var. Ayrıca ilk atama olarak ilimize gelen bütün öğretmenlere temel afet eğitimiyle ilgili seminerler veriliyor.  Bununla birlikte İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak İLMEM AKUB birimimiz var, bu birimimiz 24 kişilik ekipten oluşmakta ve 32 saatlik daha profesyonel eğitim aldığını ve göreve 24 saat hazır olduklarını" söyledi.

2019-2020 eğitim öğretim yılı 1 inci yarıyılının genel değerlendirilmesinin yapıldığı ve 2019-2020 eğitim öğretim yılı 2 inci yarıyılında yapılacaklar konusunda fikir alışverişinde bulunulan toplantıda İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, Stratejik planlarda belirlenen okul hedeflerinin okul bazında gerçekleştirilmesinin önemini belirtti. İlimizde şu ana kadar 34 adet Tasarım Beceri Atölyesinin yapımının tamamlandığını, ancak bunlar dışında belirlenen atölye hedeflerine ulaşmak için okullarımızın mahalli imkânlarını kullanarak çalışmalar yapmasını istedi. Can Kardeşliği proje çalışmalarının devam ettiğini, bununla beraber Destekleme ve Yetiştirme Kursları ve sınavlara hazırlanan öğrencilere yönelik Başarı Halkaları Projesinin verimli bir şekilde yürütüldüğünü, öğrenci rehberlik hizmetlerinin önemi, taşımalı eğitim hizmetleri, yemek ve taşımanın başarılı bir şekilde yapılması, okullarda pansiyon hizmetlerinin başarılı bir şekilde yürütülmesi, öğretmen zümrelerine önem verilmesi ve alınan kararlara uyulması, okul bazlı projeler ve kitap okuma çalışmalarının önemi üzerinde durdu.

Toplantıda, gündem maddeleri görüşüldükten sonra her kademedeki okul müdürleri bağlı bulundukları şube müdürleri ile değerlendirme toplantılarını ayrı ayrı gerçekleştirdiler.

30-01-202030-01-202030-01-202030-01-202030-01-202030-01-2020

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.