ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenlere KUDAKA Teknik Destek Kapsamında "Proje Yazım Teknikleri ve Etkili Sunuş Teknikleri" Konulu Eğitim Veriliyor

Öğretmenlere KUDAKA Teknik Destek Kapsamında

KUDAKA 5. Dönem Teknik Destek Kapsamında kabul edilen projemiz; İlimiz Merkez ilçede bulunan 8 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Mesleki Eğitim Merkezi'nde, çeşitli branşlarda görev yapmakta olan 28 öğretmene, Proje Uzmanı Bahadır BAŞKONUŞ tarafından "Proje Yazım Teknikleri ve Etkili Sunuş Teknikleri" konulu eğitim veriliyor. Eğitim 3-7 Şubat 2020 tarihlerinde 10:00-15:00 saatleri arasında, Hacı Ali Akın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonu'nda, 5 gün ve 20 saat sürecek olup, eğitim açılışı İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN'ün de katılımları ile yapıldı.

Eğitim açılışında konuşma yapan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN "Öğretmenlerin iş basında eğitim olanaklarının artırıldığı, ulusal ve uluslararası sektör ve kamu finansal kaynaklarının kullanımı yoluyla okulların altyapı ve donanımının hızla değişen ve gelişen teknolojiyle uyumlu hale getirildiği eğitim öğretim ortamları oluşturmak ve geliştirmek için okulların proje tabanlı bir çalışma anlayışına sahip olması önem arz etmektedir. Bu durumun sağlanması için de idareci ve öğretmenlerin proje hazırlama süreçlerine vakıf olmaları gerekmektedir. Bu bağlamda Proje Uzmanı Bahadır BAŞKONUŞ tarafından verilecek olan eğitimin verimli olacağı kanaatindeyim" dedi.

Proje Uzmanı Bahadır BAŞKONUŞ, öğretmenlerimize aşağıdaki konular hakkında eğitim verecektir.

-          Erasmus+ Nedir?

-          Erasmus+ Programlarında Kurs ve Ortak Bulma

-          Erasmus+ Başvuru Formu Doldurma

-          Proje ve Proje Döngüsü Kavramları

-          Paydaş Analizi

-          Sorun Analizi

-          Mantıksal Çerçeve Yaklaşımı

-          Kaynak ve Bütçe

-          Etkili Sunumda Temel Prensipler

-          Sunum İçeriği Hazırlama Yaklaşımları

-          Sunum Başarı Kriteri

-          Sunum Sürecinde Etkin Mesaj Aktarımı

-          Sunum Kapama

03-02-202003-02-202003-02-202003-02-202003-02-202003-02-2020

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.