ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Bilişim Teknoloji Öğretmenleri Toplantısı Yapıldı

İl Bilişim Teknoloji Öğretmenleri Toplantısı Yapıldı

Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonunda belirtilen "Öğrenme Süreçlerinde Dijital İçerik ve Beceri Destekli Dönüşüm" hedefine ulaşmak amacıyla Eğitim Bilişim Ağı (EBA) ve Akademik Destek programlarının ele alındığı toplantıya ilimiz merkezinde görev yapan tüm Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri 17 Şubat 2020 Pazartesi günü saat 16:00'da Erzincan Lisesi toplantı salonunda İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN'ün başkanlığında ve Şube Müdürü Turgut ÇAKMAK'ın katılımları ile yapıldı.

Toplantıda, EBA hakkında bir değerlendirme yapan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, "Millî Eğitim Bakanlığının bir sloganı vardır. "Eğitimde Fırsat Eşitliği" bu sloganı EBA ile tüm öğrencilerin her bilgiye ve soruya ulaşması için daha etkileşimli hale getirildi. EBA artık öğrenci için bir fırsat olmuştur. Öğretmen için yardımcı olarak geliştirilmiştir. Öğrencinin okul dışındaki ikinci öğretmenidir. EBA'yı okullarda anlatacak olan Bilişim Teknolojileri öğretmenleridir. Teknoloji ile ilgili araç gereçleri kullanmayı öğretelim. Teknoloji ile ilgili öğretmenleri, idarecileri sizler harekete geçireceksiniz. Lokomotif sizlersiniz" dedi.

Toplantının sonunda, Eğitim ve Bilişim Ağı (EBA)'nın yeni ara yüzü ve Akademik Destek programının tanıtımı yapıldı. EBA Kullanım İstatistikleri ve okul içinde yapılacak çalışmalar belirlendi. EBA İçerik hazırlama faaliyetlerinin yürütülmesi için gönüllü öğretmenler belirlendi.

18-02-202018-02-202018-02-2020

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.