ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Ziyaretleri Devam Ediyor

Okul Ziyaretleri Devam Ediyor

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, okul ziyaretleri kapsamında ilimiz Türk Telekom Binali Yıldırım Ortaokulu'nu ziyaret etti.

Ziyarette öğretmenlerle değerlendirme toplantısı yapan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, 2019-2020 eğitim öğretim yılının II. döneminin hayırlara vesile olması temennisinde bulunarak, "Bugün Türkiye'nin doğusunda en ücra noktasında bulunan köy okulu ile batısında en ücrada bulunan bir okuldaki öğrencimizin aynı eğitim imkânlarına sahip olabildiği; sosyo-ekonomik nedenlere takılmadan eğitim alabildiği bir imkân var elimizde. EBA, bunun için var. Bakanlığımız Türkiye'nin her yerinde yaşayan öğrenci ve öğretmenlerimize eşit öğrenme ve öğretme imkânı sağladı. Artık şehrin ortasındaki okul da dağın ardındaki okul da bizim için bir adım uzaklıkta. Millî Eğitim Bakanlığı, dijital eğitim platformu olan Eğitim Bilişim Ağı'nın (EBA) yeni dönem lansmanını gerçekleştirdi. "Eğitimde Fırsat Adaleti" çerçevesinde tümüyle yenilenen Eğitim Bilişim Ağı'nın içeriği; etkileşimli okul kitapları, ders anlatım videoları, sınavlar ve uygulamalar ile güncellendi. Uzun soluklu bir çalışmanın ürünü olan EBA, öğrencilerin ve öğretmenlerin duydukları pek çok ihtiyaca karşılık veriyor. Yenilenen modern ve sade kullanıcı ara yüzü ve akıllı özellikleriyle yeni EBA, yaklaşık 18 milyon öğrenci ve 1 milyon öğretmen ile velilerin kullanımına açıldı. İl genelinde yürütülen kitap okuma projesine ve ulusal yarışmalara katılım konusunda öğrencilerin teşvik edilmelidir. Akademik başarının önemine vurgu yaparak, Akademik başarı da; doğru öğretim uygulamalarıyla tüm çocuklarımızın kendi potansiyelinin üst düzeyinde başarıya ulaşmasıdır" dedi.

19-02-202019-02-202019-02-202019-02-2020

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.