ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Başarı Halkaları Projesi Devam Ediyor

Başarı Halkaları Projesi Devam Ediyor

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN'ün başkanlığında, 20 Şubat 2020 Perşembe günü saat 16.00'da Erzincan Lisesi toplantı salonunda, İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzce 2023 eğitim vizyonu hedefleri çerçevesinde; okullar arasındaki talim temelli nitelik farkını paylaşım ekseninde azaltmayı, öğrencilere terbiye boyutunda şahsiyet kazandırmayı amaçlayan "Başarı Halkaları Projesi" toplantısı yapıldı.

Toplantıda açıklama yapan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, "Başarı Halkaları Projesi hazırlanarak 2018-2019 öğretim yılı ikinci yarısından itibaren ortaöğretim kurumlarımızda 3 yıl süreyle uygulanmasına başlanılmıştır.

TYT/AYT sınavlarına hazırlanan 12. sınıf öğrencilerinde:

-          Şu anda neredesiniz?

-          Ne olmak istiyorsunuz?

-          Orada olmak için ne yapmalısınız?    

     Sorularına cevap bulmak amacıyla öğrenci koçlarının yanı sıra Sayısal-Eşit Ağırlık ?Sözel ve Dil Alanlarında il çapında görevlendirilen 47 branş öğretmeni ve 10 rehber öğretmen öğrencilerle buluşturulacak, 24-25-26 şubat tarihlerinde 9 lisede planlanan programı sunacaklardır. Bu sayede 1000 öğrenciye eğitimler verilecektir. Çocuklarımızın neşesi ve mutluluğu, ailenin sıhhati, toplumun huzuru, ülkemizin refahı ve evrensel anlamda insan onuru ortak paydasında buluşabilmemiz için Bakanlığımızca hazırlanan 2023 Eğitim Vizyonu, orta vadede kalite konusunda bir atılımı hedeflemektedir.

     Bu bağlamda; eğitim sisteminde tüm iyileştirmelere yönelik politika, strateji ve eylemlerin başarı kazanmasında, en temel birimler sınıf ve okuldur. Okulların ise eğitim sistemimizin içinde bulundukları il, ilçe ve muhitin öncelikleri doğrultusunda amaçlara sahip olmaları ve bu amaçları gerçekleştirmek için faaliyetlerini düzenlemeleri, sistemin bütününde iyileşme sağlamanın ön koşuludur. Okul birimi şartlar dahilinde olabildiğince özerkleştirilerek şahsiyet bulmalıdır. Okul, çağın ihtiyaçlarına uygun gerçek kimliğini bulduğunda o kurumda ekip olma, üretme ve insanlık bilinci artacaktır.

            İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzce 2023 eğitim vizyonu hedefleri çerçevesinde; okullar arasında ki talim temelli nitelik farkını paylaşım ekseninde azaltmayı, öğrencilere terbiye boyutunda şahsiyet kazandırmayı amaçlayan Başarı Halkaları Projesi hazırlanmıştır". Dedi.

20-02-202020-02-202020-02-2020

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.