ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Yazarlar Okullarda" Projesi Kapsamında Yazar Nalan Aktaş Sönmez ÖğrencilerleCandır Kitap Can Hep Birlikte Okuyor Erzincan "Yazarlar Okullarda" projesi kapsamında 20-21 Şubat 2020 tarihlerinde Yazar Çocuk Sağlığı ve Eğitimi Uzmanı ? Çocuk ve Aile Danışmanı ve Pedegog Nalan Aktaş Sönmez, ilimiz Göktürk İlkokulu, Hayrettin Paşa İlkokulu, Osmangazi İlkokulu Şehit Pilot Teğmen Serkan Sağır İlkokulu ve Fevzi Efendi İlkokulu'ndaki öğrencilerimizle söyleşi ve imza etkinliğinde bir araya geldi.

Şehit Pilot Teğmen Serkan Sağır İlkokulu'ndaki yazar-öğrenci buluşmasına katılan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, bu projeyi yaparken amacımız öğrencilerimiz yazarlarımızı tanısın, onlardan bir şeyler öğrensin ve en önemlisi de kitap okumayı sevin. İlimizde bulunan her kademedeki tüm okullardaki öğrencilerin severek ve isteyerek düzenli kitap okumayı bir yaşam tarzı haline getirmek ve ilimizdeki akademik başarıyı artırma yönünde kitap okumanın öneminin fark edilmesini sağlamak, öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak; öğrencilerin kendini ifade etmelerinin, iletişim ve sosyal becerilerinin gelişmesini desteklemek amaçlanmaktadır.

Bu yolla öğrencilerin analitik düşünen, düşündüğünü doğru ve açık bir şekilde ifade eden, algılama gücü yüksek, yorum ve sentez yapabilen, sorgulayan, tartışan, doğruların tek noktadan değil çeşitli bakış açılarıyla ortaya çıkacağını kavramış, güzellik duygusu ve estetik anlayışı gelişmiş, kültürlü, milli ve manevi değerlere sahip yüksek karakterli bireyler olarak yetiştirilmesine katkı sağlamak amaçlanmaktadır" dedi.

21-02-202021-02-202021-02-202021-02-2020

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.