ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Toplantısı Yapıldı

İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Toplantısı Yapıldı

İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Toplantısı İl Millî Eğitim Şube Müdürü Turgut ÇAKMAK, kurum müdürleri ve sivil toplum kuruluş temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

21.05.2010 tarihli ve 27587 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı Yaygın Eğitim Kurumları Yönetmeliğinin 59. Maddesi gereğince; İlimizdeki resmi, özel ve sivil toplum kuruluşları ile hayat boyu öğrenme alanında iş birliği ve koordinasyonu sağlamak, etkinlikleri birlikte planlama ve uygulamaya koymak, hizmet tekrarı ve kaynak israfını önlemek ve verimliliği arttırmak amacıyla yapılan " İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Toplantısı" 25 Şubat 2020 Salı günü saat 10:30'da müdürlüğümüz toplantı salonunda yapıldı.

Toplantı; İl Millî Eğitim Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürü Turgut ÇAKMAK, Erzincan Belediyesi, İl Özel İdareden birer temsilci, Kurum Müdürleri, Oda Başkanları ve Sendika temsilcilerinin katılımıyla yapıldı.

Toplantının açılış konuşmasını İl Millî Eğitim Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürü Turgut ÇAKMAK yaptı. Toplantı hakkında açıklamalar yaparak toplantıya katılanlara teşekkür etti.

01 Eylül 2019 tarihinden 25 Şubat 2020 tarihine kadar ilimiz genelinde Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde açılan Genel Kurslar, Mesleki Kurslar, Okuma Yazma Kursları,  il genelinde açılan kurslar, "Okullar Hayat Olsun Projesi" kapsamında ve ortaöğretim mezunlarına yönelik açılan Destekleme ve Yetiştirme Kursları, Açık Ortaokul ve Açık Lise çalışmaları hakkında Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdür Vekili Sefa YILMAZ sunum eşliğinde bilgilendirme yaptı.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve eşleri Hanımefendi Emine ERDOĞAN'ın himayelerinde yürütülecek olan Okuryazarlık Seferberliği hakkında yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi.

İl Millî Eğitim Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürü Turgut ÇAKMAK toplantıya yaptıkları katkılardan dolayı tüm katılımcılara teşekkür etti.

25-02-202025-02-202025-02-202025-02-2020

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.