ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Koronavirüs Tedbirleri Kapsamında Dezenfekte Çalışmaları Devam Ediyor

Koronavirüs Tedbirleri Kapsamında Dezenfekte Çalışmaları Devam Ediyor

 

Dünyada hızla yayılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ve diğer solunum yolu virüslerinin neden olduğu hastalıklarından korunma ve kontrol önlemlerinin uygulanması nedeniyle dezenfekte çalışmaları devam ediyor.

Müdürlüğümüz bünyesinde 10 kişiden oluşan dezenfekte ekibiyle toplantı yapan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN; "Ülkemiz tarafından ilgili makamlarca gerekli koruma ve kontrol tedbirleri alınmakta olup Müdürlüğümüze bağlı okul ve kurumlarda da alınması gereken önlemlere ilişkin bakanlığımız tarafından gönderilen solüsyon ile dezenfekte çalışması başladı. Sizlerin de tüm güvenlik önlemleri koruyucu kıyafetlerle sağlanacak olmasına rağmen kişisel olarak da azami dikkatleriniz önem arz etmektedir. Bu çalışmayı ne kadar amacına uygun olarak yaparsak o kadar koruma önlemlerini artırmış oluruz. Yapacağınız dezenfekte çalışması için şimdiden hepinize teşekkür eder, sağlık ve başarılar dilerim" dedi.

Toplantıdan sonra Müdürlüğümüz hizmet binasında dezenfekte çalışması başlatıldı. Burada bir açıklama yapan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, "Erzincan'da koronavirüs tedbirleri kapsamında dezenfekte çalışmaları devam ediyor. İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz tarafından tüm okullar, pansiyonlar ve diğer hizmet binalarımız dezenfekte ediliyor. Ülke genelindeki Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde hazırlanan solüsyonlar illere gönderilmiş olup, İlimizde de 30 ton solüsyonla dezenfekte çalışmalarına başlamıştır. Müdürlüğümüzce, kovid-19 salgınına karşı alınan tedbirler çerçevesinde okullar ve Müdürlüğümüze bağlı kurumlarda dezenfekte çalışması yapılıyor.

Millî Eğitim Müdürlüğünce oluşturulan dezenfekte ekibi, İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve tüm okullara giderek öğrencilerin toplu olarak kullandıkları yemekhane, konferans salonu, sınıflar, lavabo ve pansiyonlardaki yatakhaneleri dezenfekte yaparak ilaçlamaktadırlar.

GÜN, açıklamasının devamında; "Her şeyden önce doğru adım atabilmek için doğruyu bilmek lazım. Doğruyu bilmek ile ilgili olarak da özellikle Sağlık Bakanlığımızın, Millî Eğitim Bakanlığımızın, Erzincan İl Valiliğinin korona virüs ile ilgili yapmış olduğu açıklamalar çerçevesinde biz Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak ne yapabiliriz düşüncesi ile öncelikle bir il eylem planı oluşturduk. Bu eylem planında yapılacak çalışmalar aşama aşama belirtilmiştir. Millî Eğitim Bakanlığımızın talimatıyla kimya üretim teknolojileri alanı olan mesleki ve teknik eğitim okullarımızda üretilen dezenfektan solüsyonlar dünden itibaren temin edilmiş ve İlçelerimize bu solüsyonlar yeterli miktarda dağıtılmıştır. Bugün sabahtan itibaren Müdürlüğümüzce dezenfekte çalışmalarını yürütülmek üzere 10 kişilik bir ekip görevlendirilmiştir. Bu ekibe önce bilgilendirme çalışmaları yapılmış, bilgilendirme çalışmalarından sonra sağlık ve güvenlik açısından gerekli tüm tedbirleri almak suretiyle dezenfekte çalışması okullarımızda başlamıştır. Bu konu ile ilgili olarak Sağlık Bakanımızın söylemiş olduğu çok güzel bir söz var. Bu salgın gerçekten küresel, ama bununla birlikte mücadele ulusal, sorumluluk ise bireyseldir. Biz ulusal çapta Sağlık Bakanlığımızın, Valiliğimizin, İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün almış olduğu tedbirler ve yapılan çalışmalar ne kadar çok önemli olursa olsun bireysel anlamda fert olarak bizlerinde bu çalışmalara aynı hassasiyetle eğilmemiz gerekir. Tabi ki bu çalışmaları sadece okullarda değil bilim sanat merkezlerimiz, halk eğitim merkezlerimiz, öğretmen evlerimiz ve aynı zamanda pansiyonlarımızda da yürütmekteyiz. Müdürlüğümüze bağlı 260 kurumumuz var ve 260 kurumun içinde 2 bin 427 dersliğimiz var. Fakat biz 40 bin dersliğe kadar dezenfektan madde temin ettik. Çünkü Müdürlüğümüze bağlı her birimin, her alanın halk eğitim merkezleri, pansiyonlar ve öğretmen evleri de dahil olmak üzere dezenfektan madde ile temizliği yapılacak" dedi.

19-03-202019-03-202019-03-202019-03-202019-03-202019-03-202019-03-202019-03-202019-03-202019-03-202019-03-202019-03-202019-03-202019-03-2020

 

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.