ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

CANDIR KİTAP CAN, HEP BİRLİKTE OKUYOR ERZİNCAN

Erzincan'da İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün çalışmaları ve çabalarıyla 'Okumaya DeğERzincan-CANDIR KİTAP CAN HEP BİRLİKTE OKUYOR ERZİNCAN projesi; ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki okullarda 5 yıldır uygulanmaya devam edilmektedir.
CANDIR KİTAP CAN, HEP BİRLİKTE OKUYOR ERZİNCAN

     Mili Eğitim Müdürlüğümüzün organizesinde; okumaya-yazmaya olumlu bakan ve kitaba sevgiyle yaklaşan, gelecek olan yazarlarla okumaya ilgi duyan öğrencileri buluşturmayı amaçlamaktadır. Proje kapsamında Kitap Kumbarası Dağıtımı ve Kumbaraların Açılması, Okuma Alışkanlığı İle İlgili  Tiyatro Gösterisi, 20'de 20 Dakika Kitap Okuma, İl Genel Kitap Okuma Saatleri, Ayda 2 Kitaptan  12 Ayda 24 Kitap, Hamdi Ülker Kitap Okuma Yarışması, Yazarlar Erzincan'da etkinlikleri  düzenlenmektedir. Yazarlar Erzincan'da etkinliği kapsamında bu eğitim öğretim yılında yazarlarımız; Hacer KILICIOĞLU, Sinan YAĞMUR, Fatih ERDOĞAN, Birsen Ekim ÖZEN, Selma ARGON, İrfan Gürkan ÇELEBİ, Nalan AKTAŞ SÖNMEZ, Özgür BALPINAR, Görkem Kantar ARSOY okullarımızda öğrencilerimizle bir araya gelmiştir.

    Projemiz kapsamında 13-17 Nisan tarihleri arasında "Okumaya DeğERzincan" "Günümüzün bir saati kitap okumakla geçsin" diyerek #erzincanokuyor hashtag altına veli ve öğrencilerimizin fotoğraflarının sosyal medya hesaplarından paylaşılması ile veli ve öğrencilerimizi kitap okumaya teşvik etmek ve farkındalık yaratmak amaçlanmaktadır. Bu çalışma eğitime ara verilen süre boyunca devam edecektir. Ayrıca evinde kitap bulunmayan ya da kitap alamayan öğrencilerimiz için okul müdürlükleri tarafında okul kütüphanelerinden kitap temin edilmekte, Müdürlüğümüze bu konuda ulaşan öğrencilerimize de kitap temin edilmektedir.

 

 

16-04-2020

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.