ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ARA ELEMAN DEĞİL, ARANAN ELEMAN!

Meslekî ve teknik eğitimde sektörün iş gücü ihtiyacına cevap verebilecek niteliğe sahip, gelişen teknolojiye uyum sağla­yabilen, paydaşların planlama ve karar alma süreçlerine et­kin katıldığı bir yapının kurulması amaçlanmaktadır.
ARA ELEMAN DEĞİL, ARANAN ELEMAN!

 

          2023 hedefleri ile uyumlu bir sistem oluşturulması için mes­lekî ve teknik eğitime yönelik var olan toplumsal algıyı değiş­tirmeyi hedefleyen, öğrencilerin meslekî ilgi ve yeteneklerini tespit eden ve çocuklar ile ailelerini bu doğrultuda yönlen­diren, akademik ders yoğunluğunun azaltıldığı, meslekî ders içeriklerinin güncellendiği, öğretmenlerin iş başında eğitim olanaklarının artırıldığı, ulusal ve uluslararası sektör ve kamu finansal kaynaklarının kullanımı yoluyla okulların alt yapı ve donanımının hızla değişen ve gelişen teknolojiyle uyumlu hale getirildiği, mezunlarına istihdamda öncelik sağlayan ve farklı ücret politikalarının uygulandığı, sektörün meslekî ve teknik eğitim süreçlerinde daha fazla yer aldığı, sektör lider­leri ile iş birliği imkânlarının artırıldığı, ulusal ve uluslararası düzeyde sektörel iş birliği protokolleri ve iyi uygulama mode­li olabilecek projelerin hayata geçirildiği, mezunlarının kendi alanlarında yükseköğretime geçişlerini sağlayacak bütünle­şik bir yapının kurulması planlanmaktadır.

Güçlü ve üreten mesleki eğitim, bir taraftan nitelikli eleman ihtiyacını karşılarken diğer taraftan ülkemizin Coronavirüs (Covid 19) ile etkili bir mücadele sürdürdüğü bugünlerde hızla sahaya inebileceğini göstermiştir.

Gençlerimizin geleceğe güvenle bakabilmesi, ülkemizin ihtiyaç duyduğu nitelikli işgücünün karşılanması, genç yaşta mesleğe atılması amacıyla tüm öğrencilerimizi ilimiz merkezinde yer alan 9 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Mesleki Eğitim Merkezimize bekliyoruz.

Bu çalışmanın hazırlanmasında katkı sağlayan Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerimiz ve Mesleki Eğitim Merkezimize, ayrıca bu çalışmayı hazırlayan başta Alperen DEMİRTAŞ olmak üzere ZDG prodüksiyon yönetici ve çalışanlarına teşekkürlerimizi sunarız.

 

Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri Tanıtım Filmleri

 

Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri Brifing Filmi

https://vimeo.com/405751894

 

Erzincan Endüstri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tanıtım Filmi

https://vimeo.com/398406882

 

Erzincan Meslek Eğitim Merkezi Tanıtım Filmi

https://vimeo.com/400124161

 

Erzincan Hazerfen Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tanıtım Filmi

https://vimeo.com/402072332

 

Erzincan Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tanıtım Filmi

https://vimeo.com/399025753

 

Erzincan İpekyolu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tanıtım Filmi

https://vimeo.com/397480626

 

Erzincan Hacı Ali Akın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tanıtım Filmi

https://vimeo.com/397698621

 

Erzincan Mustafa Kemal Atatürk Sağlık Meslek Lisesi Tanıtım Filmi

https://vimeo.com/400170811

 

Erzincan Gül Celal Toraman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tanıtım Filmi

https://vimeo.com/397325671

 

Erzincan Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tanıtım Filmi

https://vimeo.com/398087740

 

Erzincan Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tanıtım Filmi

https://vimeo.com/397050847

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.