ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenler ile ekonferans yapıldı.

Öğretmenler ile ekonferans yapıldı.

Korona Virüs nedeni ile eğitime 31 Mayıs'a kadar ara verilmesinin ardından online eğitimler almaya başlayan öğrenciler için Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz GÜN de Kemah ilçemizdeki öğretmenlerle  telekonferans yöntemi ile toplantı düzenledi. Yapılan toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup ÇUKADAR, Şube Müdürü Ramis BAŞTUĞ, okul ve kurum idarecileri ile ilçede görev yapan tüm öğretmenler katıldı. Telekonferansta, korona virüs salgını nedeniyle eğitim öğretime verilen arada, uzaktan eğitim konusunda bilgiler paylaşarak, öğrencilerle ilgili  motivasyonu korumak amacıyla Kemah İlçemizdeki idareci ve öğretmenlerle görüş alış verişinde bulunuldu.

            İl Milli Eğitim Müdürü Aziz GÜN, uzaktan eğitim sürecinde okul idarecilerinden ve   sınıf rehber öğretmenlerinden belirli aralıklarla öğrencileri ve velileri arayarak onlara gerek eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerekse salgın tedbirleri hakkında rehberlik faaliyetleri gerçekleştirmeleri konusunda destek beklediklerini dile getirdi.

            Zor günlerde hep birlikte hareket edersek gerek eğitim alanında gerekse de salgınla mücadelede başarı elde edileceğini ve bu konuda eğitim camiamıza büyük görevler düştüğünü dile getirdi. Dünyada birkaç ülkede bulunan bir eğitim sistemine sahip olduğumuzu ve bu konuda ülke olarak çok şanslı olduğumuzu belirten GÜN, EBA'nın bu zor günlerde eğitimin aksamaması için Bakanlığımızın öngörüsüyle hazırlanmış mükemmel bir sistem olduğunu, bu sistemin öğretmen ve öğrencilerimiz tarafından iyi kullanılması gerektiğini bu konuda da öğretmenlerimize büyük görevler düştüğünü ifade etti. GÜN ayrıca bu süreçte evinde bilgisayar ve internet olmayan EBA Tv' yi kullanamayan öğrencilerimize yardımcı olunması konusunda da idareci ve öğretmenlerimizin desteğini istedi.

            Kitap okumanın önemine de değinen Aziz GÜN, kitap okuma konusunda öğrenci ve velilerimizle sürekli iletişim halinde olunması gerektiğini kitabı olmayan öğrencilerimize okul ve halk kütüphanelerinden kitap temin edilerek öğrencilerimize ulaştırılması gerektiğini dile getirdi.

            Toplantının ardından İl Milli Eğitim Müdürü Aziz GÜN ülke olarak zor günlerden geçtiğimiz bu süreçte gerek VEFA Sosyal Destek guruplarında görev alan gerek bilgisayar başında öğrencileri yalnız bırakmayan, hali hazırda büyük bir özveriyle öğrencilere ve velilere destek olmaya çalışan idareci ve öğretmenlere teşekkür etti.

05-05-202005-05-202005-05-202005-05-2020

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.