ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Hayatın Şifreleri ve Motivasyon" Semineri Yapıldı

MEB Strateji Geliştirme Başkanlığı Arge Kalite ve İzleme Daire Başkanı  Mehmet Baki ÖZTÜRK tarafından 07/05/2020 Perşembe günü Saat 14:00'da İlimizde görev yapan Okul Yöneticilerine yönelik "Hayatın Şifreleri ve Motivasyon" e-konferans verilmiştir.


Daire Başkanı M. Baki ÖZTÜRK " Eğitimcinin olumsuzluklara boyun eğen değil psikolojik olarak yol açan, imar eden olması gerektiğini, mutlu olmanın yolunun mutlu etmekten geçtiğini, Okul Yöneticilerimizin öğretmenlerimizi arayıp hal hatır sorması, iletişim kurarak onları pozitif alana çekmesi gerektiğini, insanların hayata bakış açısının, hayatını şekillendirdiğini, bugün farklı bir atmosfer yaşandığı için olumsuzlukları olumluya çevirmek gerektiğini, eğitim liderleri olarak ufuk açıcı olmalıyız" dedi. Ayrıca konuşmasında "Hayata dair dört şifre olduğunu bunlardan ilkinin hayatta olaylar ve kişilerin bizi etkilemediğini, olaylar ve kişiler karşısında geliştirdiğimiz, takındığımız tutumların hayatımıza yön verdiğini, hayatın sırrının: "Her şey ama her şey bizimle birlikte başlar." demek olduğunu söyledi. Hayata dair ikinci şifrenin hayatın tekrarı olmayan tiyatroya benzediği, insanın kendisinin başrol oyuncusu olduğu, filmin isminin: "Her şeye rağmen..." olması gerektiğini, özgüven sahibi olarak olumsuzluklara rağmen yarınlarımızı imar etmeye devam etmemiz gerektiğini ifade etti. Hataya dair üçüncü şifrenin "Mazeret, Şikâyet, Vazgeçmek" kelimelerinin özgüven sahibi olamayan, korkak insanların başvurduğu bahaneler olduğunu bu nedenle bu üç kelimeyi hayat felsefemizden çıkarmamız gerektiğini belirtti. Hayata dair dördüncü şifrenin "Birlikte başaracağız: Siz oradan, biz buradan" demek olduğunu, herkesin sorumluluk alarak başarıya ulaşılabileceğini, eğitim lideri olarak takım çalışmasına yatkın, liderlik becerileri yüksek, (Çözüm bulucu liderlik), teknolojiyi ihtiyaç duyduğu her alanda kullanan, her çalışması ile ölçülebilir olan, her işte etik kurallara uyan yöneticilerin çağın gerektirdiği yönetici modeli olduğunu ve yönetici modelinin başarılı olduğunu ifade etti.

08-05-202008-05-2020

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.