ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Online Yazar Buluşmaları - Yazar Salih Uyan İle Canlı Söyleşi

·         Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Hizmetleri ve AR-GE birimi COVİD-19 salgını günlerinde tüm velilerimize yönelik eğitimci-yazar Sayın Salih UYAN ile Kübra Tuğçe Bingöl moderatörlüğünde 11 Mayıs 2020 Pazartesi saat 21:00 'da Erzincanmem instgram sayfası üzerinden  ''İzole Günlerinde Çocuk Eğitimi  Üzerine İpucları'' konulu canlı online söyleşi düzenlenmiştir.
Online Yazar Buluşmaları - Yazar Salih Uyan İle Canlı Söyleşi

         Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Hizmetleri ve AR-GE birimi COVİD-19 salgını günlerinde tüm velilerimize yönelik eğitimci-yazar Sayın Salih UYAN ile Kübra Tuğçe Bingöl moderatörlüğünde 11 Mayıs 2020 Pazartesi saat 21:00 'da Erzincanmem instgram sayfası üzerinden  ''İzole Günlerinde Çocuk Eğitimi  Üzerine İpucları'' konulu canlı online söyleşi düzenlenmiştir.

 

  • Online söyleşide velilere öğrencileri bu izole günlerinde nasıl derse adapte etmeleri gerektiğine değinilmiş ve çözüm önerileri sunulmuştur. 
  • Öğrencilerin bu süreçte dijital dünya dışında ilgilenebilecekleri alanlara vurgu yapılmıştır.
  • Salgın sonrasında çocuklara sosyal mesafe kuralının anlatılmasının çok önemli olduğu vurgulanmış ve bu durumla alakalı veliler bilgilendirilmiştir.
  • Bu süreçte ebeveynlerin kaygılı olması öğrencileri de etkileyeceğinden COVİD-19 ile ilgili kolektif bir bilinç oluşturulması vurgusu yapılmıştır.
  • Online söyleşimize toplam 548 kişi internet üzerinden katılım sağlamıştır. 

 

13-05-2020

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.