ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Erzincan Milli Teknoloji Hamlesi Işığında En Ön Sırada İlerliyor, Bilime Sevdalı Fidanlar Erzincan'da Yeşeriyor

Erzincan Milli Teknoloji Hamlesi Işığında En Ön Sırada İlerliyor, Bilime Sevdalı Fidanlar Erzincan'da Yeşeriyor

Salgınla mücadele sürecini ülkece ve istikrarla sürdürmeye devam ettiğimiz süreçte; 15 Mayıs 2020 tarihinde TÜBİTAK tarafından 5-12. sınıf ilk ve ortaöğretim öğrencilerinin bilimsel çalışmalar gerçekleştirme konusunda teşvik edilerek, soru ve sorunlara çözüm bulma yoluyla bilimsel süreç becerilerinin kazandırılmasına katkı sağlanması; farklı bilişsel, duyuşsal ve psikomotor seviyedeki her öğrenciye proje hazırlama fırsatının sunulması; bilimsel araştırma yöntem ve tekniklerinin, raporlamanın ve sunum becerilerinin öğrencilere kazandırılması; öğrenciler üzerindeki yarışma baskısının ortadan kaldırılarak takım çalışması içerisinde proje hazırlama konusunda yeni ortam ve olanakların sağlanması amacıyla TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları kapsamında desteklenmesine karar verilen Bilim Fuarları sonuçları açıklamıştır.

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN; ''Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak uzun yıllardır TÜBİTAK projelerinde sergilediğimiz başarıyı ve istikrarı bu yıl da koruyarak 4006 Bilim Fuarları başvuruları istatistiki verilerinde gerek okul başına düşen ve gerekse öğrenci başına düşen proje kabul sayılarında '56 proje' ile önderliği elde etmiş bulunmaktayız. Müdürlüğümüz vizyon ve misyonunda da belirtildiği üzere Pandemi sürecinin çok öncesinde buluşun öneminin bilincine vardığı gibi bugün de bu bilinçle çalışmalarını sürdürmekte ve yarın da sürdürmeye devam edecektir.

Bakanlığımızca yayınlanan 2023 Eğitim Vizyonu Belgesi'nde de Güçlü Yarınlar İçin Teknolojik Dönüşüm ve Bilimin önemi vurgulanmakta, sosyo ekonomik açıdan dezavantajlı bölgelerde bulunan okullarımızla diğer okullar arasındaki başarı farkının azaltılmasının önemle altı çizilmektedir. Bu hedefi gerçekleştirmek adına Müdürlüğümüzce yürütülen hummalı çalışma ve bu süreçte dezavantajlı bölgelerde görev yapmakta olan okul yöneticileri ve öğretmenlerin gayretleri yine Proje başvuru oranlarına bakıldığında açıkça görülmektedir. İlimizden kabul edilen 56 projenin 37'si ilçelerimize ait olmakla beraber bu durum sadece il merkezimizde değil ilimiz genelinde Bilime sevdalı nesiller yetiştirmenin gayreti içerisinde olduğumuzu bir kez daha göstermiştir. Türk Eğitim Sistemi'nde 'Kaybedilecek tek bir fert dahi yoktur' anlayışıyla çalışmalarımızı sürdürmekte olduğumuzu ifade ederek bu sürece katkı sunan tüm paydaşlarımıza teşekkürlerimi arz ederim'' dedi.

16-05-202016-05-202016-05-2020

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.