ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN'ün 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN'ün 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

19 Mayıs 1919, inanarak, güvenerek başlanan her işin zaferle sonuçlanacağını gösterir. Türk gençliğine armağan edilen Gençlik ve Spor Bayramı, gelecek nesillerin, vücut sağlığı yanında, ahlakın üstün değerlerine de sahip birer vatandaş olmalarını sağlayan irade ve çalışkanlığın dile geldiği gün olarak da ayrı bir değer taşır. Türk gençliği, tarih boyunca övünç kaynağımızdır.

Zafer ve hürriyet kervanının temel taşı olan 19 Mayıs'tan aldığımız hızla, yöneldiğimiz bilimsel ve teknik çalışmaları, çağdaş uygarlığın doruğuna yükseltmek için olanca gücümüzü harcamak, 19 Mayıs'ı gerçekleştirenlere en anlamlı şekilde şükran borcumuzu ödemek olacaktır. Özellikle gençlerimiz, yarının aydınlık Türkiye'sinin ihyası ve inşasında söz sahibi olacaktır. Bu toprakların ruhunu özümsemiş her gencimiz; ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak için dün olduğu gibi bugün de yarın da durmadan, yılmadan, umutsuzluğa kapılmadan çalışacaktır. Ecdadımız bu aziz milletin geçmişi ise sizler de bizim geleceğimizsiniz. Yarınlara umutla bakmamızı sağlayan en değerli varlıklarımızsınız. Sizler, aziz vatanın yücelmesinde eğitimde, bilimde, sanatta ve sporda dünyada söz sahibi olacaksınız.

Siz,  gençlere Cumhuriyet'i yükseltmek ve sürdürmek vazifesini veren Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Gençler! Benim gelecekteki emellerimi gerçekleştirmeyi üstlenen gençler! Bir gün bu memleketi sizin gibi beni anlamış bir gençliğe bırakacağımdan dolayı çok memnun ve mesudum." sözleri, gençlerimizin sorumluluğunu da iki kat artıracaktır.

'Dedem koynunda yattıkça benimsin ey güzel toprak /Neler yapmış bu millet en yakın tarihe bir sor bak dizelerinden mülhem, tarihimize baktığımızda başarı, imanlı bir mücadele, vatanı için fedakârlıkta bulunan hamiyetli kahramanlar görüyoruz. Mazimize bakıp atimizi aynı özgüvenle, aynı iradeyle aynı faziletle hep beraber aydınlatacağız.

Bu vesileyle başta Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını, aziz milletimizin bağımsızlığı için mücadele eden gazilerimizi, canlarını feda eden şehitlerimizi rahmetle anıyor, gençlerimizin ve milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum.

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.