ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hacı Ali Akın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Maske Üretimi Yaptı

Hacı Ali Akın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Maske Üretimi Yaptı

Hacı Ali Akın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Sancak ASLAN, okulda maske üretimi yapan Moda Tasarımı Alanı Öğretmenleri ve El Sanatları Teknolojileri Alanı Öğretmenleri ile birlikte İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN'ü makamında ziyaret ettiler.

Okullarında bu güne kadar yaptıkları maske çalışması hakkında bilgiler vererek, son olarak ürettikleri yıkanabilir maskeleri Sayın Valimiz ve eşlerine takdim edilmek üzere İl Millî Eğitim Müdürümüze takdim ettiler.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, "Hacı Ali Akın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi idareci ve öğretmenlerinin bu zor ve sıkıntılı süreçte fedakarca çalışarak yapmış oldukları maske üretiminden dolayı kendilerine teşekkür etti.

Yaptıkları çalışma hakkında İl Millî Eğitim Müdürümüze bilgi sunan Hacı Ali Akın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Sancak ASLAN, "Ülkemizde KOVİD 19 salgını başladıktan sonra İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN'ün okulumuzda maske üretip üretemeyeceğimizi sorduğunda okulumuz moda tasarım teknolojileri alan şefimiz ve öğretmenlerimizle görüşerek öğretmen arkadaşlarımızın ülkemizde diğer meslek liselerinde olduğu gibi böyle bir sorumluluk verildiğinde gönüllü olarak seve seve yapacaklarını belirtmeleri üzerine okulumuzda 14.04.2020 tarihi itibariyle moda tasarım teknolojiler alanı atölyelerimizde maske üretimine başladık. 29.04.2020 tarihine kadar okulumuzda maske üretimi ile ilgili kumaş ütüleme, kesme, dikiş, son ütüleme ve maske kesim paketleme işlemlerini okulumuzdaki öğretmen, idareci, teknisyen, memur ve yardımcı hizmetler sınıfında çalışan arkadaşlarımızla birlikte yaptık. Daha sonra Halk Eğitim Merkezine maske kesim makinesi alındıktan sonra kumaşları Halk Eğitim Merkezinde kesmek suretiyle 11.05.2020 tarihinden itibaren ise okulumuzda görev yapmakta olan branşı moda tasarım teknolojileri alanı 3 öğretmen, el sanatları teknolojileri alanı 2 öğretmen, okul öncesi 1 öğretmen, 1 memur ve 1 geçici işçi tarafından maske üretimi yapılmış maske kesimi ve paketleme işlemi okulumuzdaki idareci, teknisyen ve yardımcı hizmetler personelleri tarafından yapılmıştır.

Okulumuzdaki Maske Üretimi 02.06.2020 tarihinde sona ermiştir. Günde Ortalama olarak 1500 civarında maske üretilmiştir. Üretilen Maskelerin bir kısmı Erzincan AFAD' a teslim edilmiştir. 16500 Maske Tutanak karşılığında Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne teslim edilecektir" dedi.

03-06-202003-06-202003-06-202003-06-202003-06-2020

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.