ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Merkezi Sistem Sınav Öncesi İlçe Toplantıları Devam Ediyor

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, 20 Haziran 2020 tarihinde yapılacak olan Merkezi Sistem Sınavları öncesinde Refahiye ve Kemah ilçelerimizi ziyaret etti.
Merkezi Sistem Sınav Öncesi İlçe Toplantıları Devam Ediyor

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, Ziyarette Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Şube Müdürü Cevat BİNGÖL'le birlikte ilçelerimizde görev yapan İlçe Millî Eğitim Müdürü, Şube Müdürleri, Ortaokul Müdürleri ve Müdür yardımcıları ile birlikte sosyal mesafe kurallarına uyularak toplantılar yaptı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, toplantılarda "İlçelerimizdeki okullarda eğitim gören öğrencilerin sekiz yıllık bir emeğin sonunda bu sınava gireceklerini, bu nedenle bu sınavın çok önemli olduğunu vurguladı. Sınava kalan süre içerisinde öğretmenlerimizin özellikle öğrencilerine Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğümüzün sayfasında yayımlanan Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınava Yönelik Çalışma Sorularının üzerinde çalışma yapmalarını, konferans sistemi ile mutlaka öğrencilerimize çözdürmeleri gerektiğini belirtti.  Yapılacak olan Merkezi Sınavın sorunsuz gerçekleşmesi için her türlü önlemin alınması, sınav merkezlerinin sınav gününden bir gün önce tüm okulların genel temizliği (özellikle sınıflar ve tuvaletler) su ve deterjan kullanılarak yaptırılmalıdır. Okullarda sık dokunulan yüzeylerin (kapı kolları, sıralar, masa yüzeyleri, merdiven tırabzanları gibi) temizliğine özellikle dikkat edilmelidir.  Adayların sınav yapılacağı okulun bahçesine girişleri sırasında sosyal mesafenin (en az 1 metre, 3-4 adım) korunmasını sağlayacak, yığılma oluşmasını engelleyecek önlemler alınmalıdır. Aday yakınları okul ve okul bahçesine alınmayacaktır. Mümkünse aday yakınlarının beklemesi için uygun bir alan gösterilebilir. Sınava girecek olan öğrencilere sınav öncesinde ve sonrasında dağıtılacak olan maskelerin hazır olduğunu sınav günü tüm öğrencilere dağıtılacağını söyledi." Sınav merkezlerini gezerek soruların muhafaza edileceği güvenlik odalarında da incelemeler yapan GÜN, bu gün itibarıyla sınava hazır olduğumuzu söyledi.

05-06-202005-06-202005-06-202005-06-202005-06-202005-06-2020

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.