ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN'ün LGS Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN'ün LGS Mesajı

Sevgili Öğrencilerim,

Kıymetli Velilerimiz,

8.sınıf öğrencilerimizin aylardır hummalı şekilde çalıştığı, salgın sürecinde uzaktan eğitimle evde çalışmalarını sürdürdüğü bir üst öğretim kademesinde gideceği okulun belirlendiği LGS'ye sayılı saatler kaldı. Ülkemiz 1 Haziran'dan bu yana kontrollü normal yaşama dönmesine rağmen öğrencilerimiz için bu sınav yaşamları boyunca unutamayacakları birçok ilki barındırıyor. Bu yüzden sınava girecek tüm öğrencilerimiz ileride bu anları çocuklarına hatta torunlarına anlatacak.  Maarif kadromuz, okulların kapanmasının hemen ardından yol haritasını belirleyip öğrencilerimizin sınav maratonundan kopmaması için özverili bir şekilde çalıştı. EBA TV'deki derslerle, rehber öğretmenlerimizin yönlendirmeleriyle, branş öğretmenlerimizin üstün gayretleriyle bu süreci kazasız belasız tamamlamanın gururunu yaşıyoruz.

Bakanlığımız, öğrencilerimizin bu süreçte sınava daha iyi hazırlanması için LGS'de sadece birinci dönemde yüz yüze işlenen konulardan sorular soracak. Kontenjanları da artırarak daha çok öğrencimizin hedeflediği okula gitmesinin yolunu açacak. Çocuklarımız şunu asla unutmasın. Şehrimizdeki her bir okulumuz, 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor, deneyimli kadrosu, modern derslikleriyle gençlerimize eğitim veriyor. Bu itibarla LGS'nin kaybedeni olmayacak. Her bir öğrencimiz nitelikli bir eğitim alacağından şüphe etmesin.

Sınavın yapılacağı tüm okullarımızın dezenfeksiyonunu yaptık. Tüm okullarımızda sınav görevlilerine ve öğrencilerimize sınavdan önce maske dağıtacağız. Sınava hazırlık sürecinde olduğu gibi sınavı da güzel bir şekilde tamamlayacağız.

Şimdi sahne sizin... Kaleminizi dans ettirmenin keyfine varın. Sınavların sizin kişiliğinizi ölçmediğini bilin. Emeklerinizin karşılıksız kalmayacağından emin olun. Sizlere güveniyor, zihin açıklığı diliyorum.

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.