ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Doğru Teknoloji İyi Gelecek Projesi Kapanış Toplantısı Yapıldı

Doğru Teknoloji İyi Gelecek Projesi Kapanış Toplantısı Yapıldı

Müdürlümüz, Özel Eğitim ve Rehberlik Birimi tarafından bağımlılıkla mücadelede çalışmaları kapsamında, teknolojinin doğru ve verimli kullanılması konusunda öğrenci ve velileri bilinçlendirmek ve konu ile ilgili farkındalık oluşturmak üzere, ilimizde farklı kademelerde 13 okulumuzda öğretmen ve öğrencilerimizin yer aldığı e-Twinning "Doğru Teknoloji İyi Gelecek" projesi yürütülmüştür.

Proje Vali Yardımcımız Sayın İhsan AYRANCI, okul müdürlerimiz, öğretmen, öğrenci ve velilerimizin katıldığı, ilimiz merkezinde yapılan yürüyüş etkinliği ile başlamış her ay yapılan farklı etkinliklerle devam etmiştir. Proje kapsamında yapılan en önemli faaliyetlerden biri farklı kademlerde öğrenimlerine devam eden öğrencilerimizin işbirliği ile hazırlanan e-kitap olmuştur. Lise ve ortaokul kademesinde projeye dahil olan öğrencilerimiz teknoloji bağımlılığı ile mücadeleyi konu alan hikayeler yazmış, bu hikayeler anaokulu ve ilkokul öğrencilerimiz tarafından resmedilmiştir. Daha sonra lise ve ortaokul öğrencileri tarafından hikâyeler yazılmış ve bu hikâyeleri Anaokulu ve ilkokul öğrencileri resmetmiştir. Yapılan bu resim ve yazılan hikâyeler bir araya getirilerek "Doğru Teknoloji İyi Gelecek" isimli e-kitap oluşturulmuştur.

Proje kapanış toplantısı İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, Şube Müdürü Yıldız Ertunç ve proje ortağı Öğretmenlerimizin katılımıyla gerçekleştirildi. Proje ortağı okullar tarafından yürütülen ortak çalışmayla oluşturulan kitap İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN'e takdim edilerek, proje sürecine verdikleri destek sebebiyle teşekkür edildi.

29-06-202029-06-202029-06-202029-06-202029-06-202029-06-202029-06-2020

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.