ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN'ün 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN'ün 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Mesajı

Milletlerin özgürlük uğruna kendine has direnişleri vardır. Tarih, milletler mücadelesinden ibarettir. Bizler, vatan uğruna bu zorlu sınavlardan alnımızın akıyla çıktık her zaman. Hürriyet ve zafer kervanının son halkası olan, demokrasi tarihimizde görülmemiş bir kahramanlıkla milletimizin devletine, bayrağına canı pahasına sahip çıktığı 15 Temmuz Destanı'nı unutmayacağız, unutturmayacağız. Bugün, ülkeye sadakatle bağlı, kardeşliğe, ahlaka, ortak değerlerimize inanan herkes FETÖ'yü ve darbeci zihniyeti lanetliyor, tel'in ediyor.

Darbelerle, ekonomik dayatmalarla, terör örgütleriyle ve daha bin türlü enstrümanla bu topraklar üzerinde hain planlarını gerçekleştirmek isteyenler çok oldu. 15 Temmuz darbe girişimi bu alçaklıkların en sonuncusuydu. Milletimizin geleceğini karartmak isteyen hainler, milletimizden ve vatansever güvenlik güçlerimizden ibretlik bir ders aldılar. Meydanları, hainlere, teröristlere, maşalara bırakmadık. Milletimiz; canı pahasına tankların, topların, silahların dehşet saçtığı o kanlı gecede düşmanlara kıyameti yaşattı. Bin yıldır yaşadıkları bu kutsal toprakları her türlü hile, desise ve melanetten koruyarak ümmete hamilik etmiş kahraman milletimiz, mazisindeki bin yılı bir geceye sığdırdı.

Yaşadığı toprakların rüyasını gören ve bu rüyaya tüm dünyayı ortak eden nesillerimiz inanıyorum ki kadim medeniyetimizin bu seviyeye nasıl geldiğini maarif kadromuzun öncülüğünde idrak edecektir. Malazgirt'i bilen, İstanbul'un Fethi'nin gururunu yüreğinde hisseden, Sakarya'da, Dumlupınar'da Çanakkale'de destan yazan ecdadın izinden yürüyen, 15 Temmuz'da tüm dünyaya demokrasi dersi veren şanlı bir milletin mensubu olmanın gururuyla cennet vatanımızı ilelebet muhafaza edeceğiz.

Ben bu duygu hissiyat içinde, başta 15 Temmuz gecesi vatanımız için şehit olan kahramanlarımızı minnet ve şükranla yâd ediyorum. Bizlere emanet olan şehit ailelerimize baş sağlığı diliyorum. Gazi olan tüm vatandaşlarımıza sağlıklı, huzurlu bir ömür diliyorum.

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.