ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"ARKADAŞ", Çocuklarımızla Buluştuİl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, Bakanlığımız tarafından hazırlanan "Arkadaş" adlı yaz etkinlik ve oyun kitaplarının dağıtımına katıldı.

İlimiz Ziya Gökalp İlkokulu'nda yapılan etkinlikte, her sınıf için özel içeriklerle hazırlanan ve Millî Eğitim Bakanlığı tarafından ülke genelinde yaklaşık 5 milyon 230 bin ilkokul öğrencimize ücretsiz olarak verilecek olan "Arkadaş" adlı yaz etkinlik ve oyun kitapları, dağıtılmaya başlandı.

         Dağıtım etkinliğinde açıklama yapan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, Bakanlığımız tarafından şu ana kadar İlimize 1 Sınıf: 2 bin 875, 2 sınıf: 2 bin 925, 3. sınıf: 3 bin 002 ve 4. Sınıf: 2 bin 777 olmak üzere toplam 11 bin 579 adet kitap teslim edilmiştir. "Tüm ilkokul öğrencilerimize "Arkadaş" kitabının eksiksiz olarak ulaştırılacağını söyledi ve sözlerine şöyle devam etti: Daha önceki yıllarda velilerimiz, çocuklarının eğitimden kopmaması için tatil kitabı alıyorlardı, biz de bunu tavsiye ederdik. Bir taraftan da çocuklarımız oyunlar oynamak isterlerdi. Bu yıl bakanlığımızca bu anlamda farklı bir çalışma yapılmış oldu ve bakanlığımız eliyle böyle bir kitap hazırlandı ve Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK liderliğinde takip edildi. Böylece hem ders tekrarı hem de içerisinde birçok etkinlik ve oyun barındıran "Arkadaş"  kitaplarımız çocuklarımıza ulaşmış oldu" dedi.

            Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK'un kitabın tanıtımında yaptığı açıklamaya da değinen İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, Birinci sınıf kitabında; oyun ve arkadaşlar var. Yani, 'oyun çocuğu' dediğimiz birinci sınıftaki öğrencilerimize oyun üzerinden bir yaklaşım söz konusu. İkinci sınıftaki çocuklarımıza, sosyal yaşamla ilgili bir paylaşım söz konusu. Üçüncü sınıfta merak ve macera var. Dördüncü sınıfta ise iletişim becerileri ağırlıklı söz konusu ifadelerine yer verildiğini söyledi.

          Fiziki mesafeye ve maske önlemlerine uyularak gerçekleştirilen kitap dağıtım etkinliği, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN'ün yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimizle yaptığı söyleşinin ardından son buldu.

17-07-202017-07-202017-07-202017-07-202017-07-2020

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.