ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Erzincan Bilim ve Sanat Merkezi TEKNOFEST Finallerinde

Erzincan Bilim ve Sanat Merkezi TEKNOFEST Finallerinde

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Türkiye Teknoloji Takımı tarafından bu yıl 3. sü düzenlenecek olan TEKNOFEST 2020 teknoloji yarışmaları 22-27 Eylül 2020 tarihlerinde Gaziantep'te gerçekleştirilecektir. Birçok farklı kategoride yapılacak yarışmalara 81 ilimizden binlerce başvuru olmuş ve uzman değerlendirmeleri sonucu finalde yarışacak takımlar belirlenmiştir.

Türkiye ve yurt dışında öğrenim gören tüm ilköğretim, ortaokul, lise ve üniversite öğrencileri ve yetişkinlerin katılabildiği TEKNOFEST "İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması Sağlık ve İlk yardım"  Lise öğrencileri kategorisinde ise Erzincan Bilim ve Sanat Merkezimiz öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan bir proje,  ön elemeleri ve final rapor aşamasını geçip alanındaki son 40 takım içine girmeyi başarmış ve Gaziantep'te yarışmaya hak kazanmıştır. Bilim ve Sanat Merkezi Biyoloji öğretmeni Faruk YILDIZ'ın danışmanlığını yaptığı Yusuf Mert DEPREM ve Mehmet Alperen TOPRAK'tan oluşan Medi-KOD takımı, ''İlaç Prospektüsüne ve Kutusuna Entegre Akıllı Karekodlarla İlaçların Etkin ve Kolay Kullanımı'' adlı projeleriyle ilimizi TEKONOFEST 2020 de temsil etmeye hak kazanmışlardır.

21-07-202021-07-2020

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.