ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN'ün Kurban Bayramı Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN'ün Kurban Bayramı Mesajı

Bayram, mutluluk günleridir. Nezaketin, cömertliğin, diğergamlığın ve kardeşliğin vaktidir. Büyüklerin elleri, küçüklerin gözleridir. Bayram uzağı yakın eden, yaşlılara huzur veren, çocuklara anı biriktiren müstesna zamanlardır. Bayram sadece insanlara neşe, mutluluk vermez. Aynı zamanda insanlar arasındaki uçurumu da kapatır. Safları sıklaştırır. Küskünleri barıştırır, hanelere neşe, sofralara bereket getirir.

Kurban Bayramı'nı vesile bilip milletçe kırgınlıkları ve dargınlıkları unutmalı, kardeşlik ikliminin tesisi için azami gayret göstermeliyiz. Bayrağımıza, vatanımıza ve manevi değerlerimize sahip çıkmalıyız. Bizler, çocuklarımıza bayramın önemini anlatarak değil yaşayarak gösterdiğimiz sürece "el öpenlerimiz çok olur"  çocuklarımızı bayram günlerinde tabletlere, bilgisayarlara mahkûm etmeden akraba ziyaretlerinde bulunursak ileride "kapımızı çalan çok olur."

Kurban, Müslüman'ın Rabbine koşulsuz teslim olması... Kurban, hakikat çizgisinden ayrılmayan nefislerin hakka yönelmesi... Kurban, Yaradan'a gönülden şükreden ellerin semaya kalkmasıdır. Bu bilinçle kesilen kurbanlarımız, yeryüzündeki sefaletin, açlığın, vurdumduymazlığın son bulmasına vesile olacaktır. Paylaşmanın, yardımlaşmanın ve kardeşliğin pekiştiği bugünlerin tüm gönül coğrafyamıza hâkim olması en büyük dileğimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle Kurban Bayramı'nızı en içten dileklerimle kutluyorum. Bayramınız bayram olsun, bizleri husumetlerin, savaşların olmadığı, gönül coğrafyamızda sevincin, mutluluğun hâkim olduğu günlere ulaştırsın.

Mevcut salgını göz önünde bulundurarak kutlayacağımız bayramda maske, hijyen ve sosyal mesafe kurallarını da göz ardı etmeden, istenmeyen sonuçlara maruz kalmamak dileğiyle.

Bayramınız Mübarek Olsun...

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.