ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN'ün 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN'ün 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN'ün 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Ağustos ayı bizler için zafer ayıdır. Malazgirt'te Alparslan Anadolu'nun tapusunu tarihimize nakşeder. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ise tapumuzu elimizden almak isteyenlere karşı büyük bir kahramanlık destanı yazarak bu vatanın ilelebet bizim olduğunu tüm dünyaya ilan eder.

Bu itibarla 30 Ağustos'ta zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz, tarihten silinmek istenen bir milletin, küllerinden doğuşudur. Vatanını canı pahasına korumak isteyen ecdadımızın diriliş destanıdır. Vatan topraklarının dört bir yanından gelerek işgal kuvvetlerine geçit vermeyen kahraman ecdadımız, bizim bugün sahip olduğumuz birlik ve beraberliğin ne kadar sağlam temellere dayandığını tüm dünyaya en gür sesle ilan etmiştir. 30 Ağustos, emperyalist güçlere karşı bu vatanın hamiyetli çocuklarının gösterdiği kahramanlık hikâyesidir. Büyük Taarruz'da ortaya konulan vatan sevgisi, asırlar geçse de zihinlerden silinmeyecektir.

Zafer ve hürriyet kervanının temel taşı olan 30 Ağustos Zaferi'nden aldığımız güçle yöneldiğimiz bilimsel ve teknik çalışmaları, çağdaş uygarlığın doruğuna yükseltmek için olanca gücümüzü harcadığımızda, ecdadımıza en anlamlı şekilde şükran borcumuzu ödemiş olacağız. Özellikle gençlerimiz, yarının aydınlık Türkiye'sinin ihyası ve inşasında söz sahibi olacaktır. Bu toprakların ruhunu özümsemiş her gencimiz ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak için dün olduğu gibi bugün de yarın da durmadan yılmadan, umutsuzluğa kapılmadan çalışacaktır.

Yaşadığı toprakların rüyasını gören ve bu rüyaya tüm dünyayı ortak eden nesillerimiz inanıyorum ki kadim medeniyetimizin bu seviyeye nasıl geldiğini asla unutmayacak, bizler de aziz milletimizin bu şanlı destanını anlatmaya, şehitlerimizin hatıralarına sahip çıkmaya devam edeceğiz.

Bu vesileyle başta Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını, aziz milletimizin bağımsızlığı için mücadele eden gazilerimizi, canlarını feda eden şehitlerimizi rahmetle anıyor, gençlerimizin ve milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum.

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.