ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Covıd-19 İle Mücadelede, Velilerimizle El Ele

Covıd-19 İle Mücadelede, Velilerimizle El Ele

Müdürlüğümüz Ar-Ge Birimi tarafından koordinesi gerçekleştirilecek olan "Covid-19 ile Mücadelede Velilerimizle El Ele" isimli projenin çevrimiçi toplantısı İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN başkanlığında okul yöneticilerinin ve rehber öğretmenlerin katılımıyla gerçekleştirildi.

21 Eylül 2020 tarihinde gerçekleşmesi planlanan yüz yüze eğitim öğretim dönemine yönelik alınan tedbirlerle ilgili bilinçlendirme çalışmalarının önemini ve gerekliliğini vurgulayan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, "Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandemi süreci beraberinde ülkemiz politika yapıcıları ve Bilim Kurulu tarafından 'Yeni Normal (Kontrollü Sosyal Hayat)' olarak isimlendirilen bir süreci de beraberinde getiridiğini, bu süreçte eğitimin en önemli paydaşlarından olan velilerimizin bilinçlendirilmesi daha sağlıklı bir eğitim öğretim dönemi oluşturabilmek açısından olmazsa olmaz koşul olduğunu belirtti. Millî Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulan http://okullaribirlikteacacagiz.meb.gov.tr/ ve http://uzaktanegitim.meb.gov.tr/ websitelerinin içeriğine, canlı sınıf uygulamalarına ve uzaktan eğitimin önemine, bakanlığımız tarafından uzaktan eğitimle ilgili gerçekleştirilen çalışmalara, EBA Asistan uygulamasına, EBA Gezici Destek noktaları ile dezavantajlı öğrencilere erişimin sağlanacağını ifade etti. GÜN, Okuyan Balık dijital kütüphanesine değindikten sonra Ar-Ge Birimi öğretmenlerinden Tuğçe YARICI proje koordinatörü olarak proje ile ilgili açıklamalarda bulundu. Okul yöneticileri ve öğretmenler işbirliğiyle sanal gezi web 2.0 araçlarının aktif kullanımıyla hazırlanacak, veli ve öğrencilerle paylaşılacak video ve görsel çalışmaları okul yönetimlerinin kendi okullarında Covid-19'a yönelik aldıkları tedbirleri içerecek ve böylelikle velilere güven aşılanması sağlanacaktır. Ayrıca okul rehber öğretmenleri tarafından gerçekleştirilecek çevirmiçi toplantılarında Bakanlığımızca hazırlanan rehberler veli ve öğrencilerle paylaşılarak bilinçlendirme çalışmalarının hız kazanması sağlanacak ve sonuç olarak öğrencilerimizin daha sağlıklı bir eğitim öğretim süreci geçirebilmesi amacıyla okul-aile işbirliğini güçlendirilecektir.

02-09-202002-09-202002-09-2020

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.