ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kurallara Uyalım Okulları Açalım

Kurallara Uyalım Okulları Açalım

İl Millî Eğitim Müdürlüğünce Ülkemizde devam eden Covid-19 salgınına dikkat çekmek, vatandaşlarımıza Maske ? Mesafe ve Temizliğin önemini hatırlatmak amacı ile Müdürlüğümüzde görev yapan 200 gönüllü öğretmenlerimiz ile İlimizin dört ana caddesinden Dörtyol Cumhuriyet Meydanına kadar farkındalık yürüyüş etkinliği düzenlendi.

Şehrin ana caddeleri üzerinde bir araya gelen toplam 200 öğretmen Erzincan'da korona virüs (Covid-19) salgınına dikkat çekmek salgının önüne bir an önce geçmek ve öğrencilerin en kısa sürede okullarına başlayabilmeleri için bilinçlendirici broşürleri esnafa ve halka dağıttılar.

Yapılan etkinlik ile ilgili bilgi veren İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN: "Öncelikle bugün dünyaya baktığımız zaman gerçekten çok ciddi, büyük kitleleri çok farklı anlamda etkisi altına alan, çok ciddi bir salgın ile dünya mücadele halinde ülkemizde aynı şekilde bu korona virüs ile ilgili olarak ciddi önlemler almakta. Ciddi tedbirler almakta. Biz de İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak diyoruz ki 'Kendimiz için değil, geleceğimiz ve çocuklarımız için kurallara uyalım okulları açalım' maksadımız bu. İlimizde farkındalığı artırma adına 200 gönüllü öğretmen arkadaşımız tişörtleri giyerek üzerlerinde pandemi ile ilgili yapacağımız çalışmalar ve mücadeleleri anlatan kelimeler ve sözcüklerin olduğu İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan broşürleri halkımıza ve esnafımıza dağıtmak suretiyle bir farkındalık oluşturmak istedik. Bizim amacımız çocuklarımızı sağlıklı bir şekilde okula gelişlerini bir an önce sağlayabilmek. Onların en ertelenemez, en önemli haklarından biri olan eğitim hakkı ile o çocuklarımızı okulla buluşturmak. Bu meyanda öğretmen arkadaşlarımız üzerlerine düşen çok ciddi ve çok güzel bir sorumluluk örneği göstererek valimizin de talimatları ile bu hususta güzel bir çalışma yaptık. Bundan sonra velilerimizle özellikle bir çalışma yapacağız. İlkokul 1 sınıfa kayıt olan öğrencilerimizin velileri ile okullarımızı hazırlayacağız. Bugün aslında Erzincan'da bine yakın 12 sınıf öğrencisi, 2 bine yakında 8 sınıf öğrencisi okullarımızda yüz yüze eğitimi kurslar vasıtasıyla görüyor. Bu çocuklarımız okullarımızda, sevindirici olan durum şu özellikle maske, mesafe ve temizliğe gerçekten çok ciddi bir şekilde riayet etmeleri. Şu şekilde biz ebeveynler olarak onlardan daha tecrübeliler olarak onların bu okula güzel geliş gidişlerini örnek almak suretiyle bir çok şeyimizden fedakarlık edip, gideceğimiz bazı etkinliklerden, yapacağımız bazı çalışmaları erteleyebilmek suretiyle çocuklarımızı okullarımızla buluşturmak istiyoruz. Bununla birlikte tüm Erzincan halkını bu çalışmamıza ve bundan sonra velilerimiz ve öğrencilerimizle her hafta yapacağımız farklı bilgilendirme, bilinçlendirme ve farkındalık oluşturma çalışmalarımız olacak"  dedi.

09-09-202009-09-202009-09-202009-09-202009-09-202009-09-202009-09-2020

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.