ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN´ün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN´ün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Saygıdeğer Erzincanlılar, Geleceğimizin Güvencesi Sevgili Gençler...

Bugün Cumhuriyet'in ilanının 97.yıl dönümünü kutlamanın coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz. Bizlere bu gururu yaşatan, bin yıllık devlet geleneğimizi Cumhuriyet'le taçlandırmamızı sağlayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehitlerimizi saygıyla minnetle şükranla yâd ediyorum.

"Cumhuriyet fikren, ilmen bedenen kuvvetli, ahlaklı ve seciyeli muhafızlar ister." vecizesinden hareketle bugün karşı karşıya bulunduğumuz durum, her zamankinden daha fazla dikkatli olmamızı, daha çok çalışmamızı gerektiriyor. Bir yandan bilim, fen ve teknoloji ile donanırken öte yandan yüksek ahlakî değerler hayatımızın olmazsa olmazı kabul edilmelidir. Bayram günlerini tatil günleri olarak değil, şuurlanma günleri olarak görmeliyiz. Unutmayalım ki Cumhuriyet, ilim ve ahlâkın, adalet ve faziletin iktidarıdır. Bunların fiilen yaşanmadığı yerlerde şekil ve iddia ne olursa olsun Cumhuriyet yoktur. Her hâl ve şartta korumakla sorumlu olduğumuz Cumhuriyet bizden bu donanımı istiyor. Yaşadığı toprakların rüyasını gören ve bu rüyaya tüm dünyayı ortak eden nesillerimiz tarihini iyi bilerek yetiştiği sürece büyük Türkiye mefkûremiz gerçek olacaktır.

Cemil Meriç'in deyişiyle muhteşem bir maziyi, daha muhteşem bir istikbale bağlayacak köprüyü kurmak için eğitim ve öğretime dört elle sarılacağız. Unutmayalım ki köklerimizdeki bu kudret geleceğimizin aydınlık sırrıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete irtihal etmiş kahramanlarımızı tekrar rahmetle minnetle yâd ediyor, halkımızın Cumhuriyet Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum.

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.