ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN´ün Mevlid Kandili Kutlama Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN´ün Mevlid Kandili Kutlama Mesajı

Rahmet Peygamberine salât, selam olsun...

Kudüse, Mekke'ye, Medine'ye selam olsun...

Bir elime güneşi diğerine ayı verseler davamdan vazgeçmem, diyen önderimize selam olsun...

Mevlid Kandili, hakkın ve adaletin zulmü ve haksızlığı boğuşudur.

Mevlid Kandili, risalet zincirinin son halkası olan Hz.Peygamberimizin dünyaya teşrifidir.

Âlemlere rahmet elçisi olarak gönderilen sevgili Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (SAV) dünyaya teşrif ettiği bu mübarek geceyi kutlamanın mutluluğu ve huzuru içerisindeyiz. Mevlid Kandili, Hz.Peygamber (SAV)'in bizlere emanet ettiği bütün değerleri ve yolumuzu aydınlatan öğütlerini anlama ve yenilenme zamanıdır.

Bunalımlı, buhranlı, çalkantılı ve huzursuz bir dönemde insanlığa ümit ışığı olan Hz. Peygamberimiz, tefekkür âleminin sönmeyen yıldızı olmuştur. O; tüm dünyaya sevgi, saygı, hoşgörü, birlik ve beraberlik mesajlarını sunarak beşeriyeti bağrına basmıştır. Hayatı boyunca, insanlara aşkı, imanı, dostluğu, şefkati ve hakikati öğreten Hz. Peygamberimiz, bu sonsuz ilham kaynağı, asırların gerisinden, aynı tazelik ve aynı canlılıkla bize hitap ediyor. İnsanımızı yetiştirmek, çocuklarımızı eğitmek mi istiyoruz, öyleyse eğitime rahmet elçisinin hadis ve sünnetlerini okumak ve uygulamakla başlayacağız.

 Sevgili Peygamberimiz Hz.Muhammed (S.A.V.) iyilik yapmayı, dürüstlüğü, yetim ve kimsesizlere kol kanat germeyi öğütleyerek tüm insanlığa en güzel örnek olmuştur. Bize yol gösteren böyle bir örnek karşısında bizlere düşen görev, Peygamberimiz'in tüm insanlığa kazandırdığı adalet, kardeşlik, hoşgörü, tevazu, dostluk ve sevgi gibi değerlere hayatımızda işlerlik kazandırmaktır.

Mağfiret kapılarının sonuna kadar açıldığı bu kutlu gecede başta Erzincanlı hemşehrilerimin ve tüm İslam âleminin Mevlid Kandili'ni kutluyor, Mevlid Kandili'nin ülkemiz ve tüm İslam âleminde kardeşlik, huzur ve barış ortamının tesisine vesile olmasını diliyorum.

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.