ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi

Bu yıl 14. düzenlenen TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmasında bölge birincisi ve bölge ikincisi olan Demirkent TOKİ Ortaokulu öğrencileri ödüllendirildi.
TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi

TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Proje yarışması Bölge finalinde dereceye giren öğrencilere düzenlenen törenle hediyeler verildi. Demirkent TOKİ Ortaokulunda düzenlenen törene İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, Şube Müdürü Hüseyin EROL katıldı. Törende bir konuşma yapan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, 13 Ekim 2020 tarihinde düzenlenen bölge finaline ilimizden 23 projenin katıldığını belirtti. Bölge finalinde 10 ilden gelen projelerin yarıştığını ifade eden GÜN, şunları söyledi. "Bu yıl 14. Düzenlenen TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Bölge yarışmasında Demirkent TOKİ Ortaokulu öğrencileri 1 birincilik ve 1 de ikincilik almıştır. Öğrencilerimizi ve danışman öğretmeniz İnan AKYOL'u tebrik ediyorum. İnşallah Türkiye finallerinde de ilimizi en güzel bir şeklide temsil edeceklerine inanıyorum. Bundan sonra Demirkent TOKİ Ortaokulu'nun projelerle anılan bir okul olacağına inanıyorum." dedi.

TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma projesinde dereceye giren öğrencilerin başarısını bırakmayarak, onları ödüllendiren hayırsever işadamı Ömer AKSU'ya da teşekkür eden GÜN, sözlerine şöyle devam etti. " İlimizin eğitimine her zaman maddi ve manevi olarak katkı sunan tüm iş adamlarımıza ve hayırseverlerimize çok teşekkür ediyorum." 

Konuşmaların ardından Bölge birinci olan Samed SAVAŞ ve Taha AKDOĞAN'a tablet hediye edilirken bölge finalinde ikinci olan Muhammed Emin DEMİR ve Semanur KAYA'ya ise yazılım kodlama seti hediye edildi.

30-10-202030-10-202030-10-2020

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.