ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesi Toplantısı Yapıldı

"Yüzme Bilmeyen Kalmasın" Projesi toplantısı Erzincan Lisesi konferans salonunda İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN başkanlığında Şube Müdürü Hüseyin EROL, müdür yardımcıları, beden eğitimi öğretmenleri ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürünün katılımları ile yapıldı.
Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesi Toplantısı Yapıldı

Bakanlığımız ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında 18/04/2019 tarihinde imzalanan protokol ile okullarda yeterli fiziksel ve eğitsel altyapı oluşturularak öğrencilerin spor aktivitelerine erişimlerinin sağlanması, sporun tabana yayılması, öğrencilerin erken yaşta spora yönlendirilmesi ve yetenekli öğrencilerin keşfedilmesi, beden eğitimi ve spor alanında ihtiyaç duyulan alanlar için nitelikli insan gücünün yetiştirilmesi, gençlik ve spor alanındaki hizmet ve faaliyetlerde iş birliğinin güçlendirilmesi amaçlanmaktadır. 

Söz konusu protokol kapsamında Okullar Hayat Olsun Projesi ile okullarda açılacak kurslar, okullarda okul mahalle spor kulüplerinin kurulması ve "Yüzme Bilmeyen Kalmasın" projesi kapsamında yürütülecek faaliyetleri görüşmek üzere toplantı yapıldı.

05-11-202005-11-202005-11-2020

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.