ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ER-ASDEP (Erzincan Akademik, Sosyal ve Duygusal Eğitim Projesi) bilgilendirme toplantısı yapıldı.

İlimiz Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde toplantı salonunda ER-ASDEP bilgilendirme toplantısı yapıldı.
ER-ASDEP (Erzincan Akademik, Sosyal ve Duygusal Eğitim Projesi) bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Erzincan ilinde yer alan ortaöğretim kurumlarında öğrenim görmekte olan öğrencilerin akademik, sosyal ve duygusal gelişimlerini destekleyecek müdahale programlarının planlanması ve hayata geçirilmesi amacıyla hazırlanan ER-ASDEP (Erzincan Akademik, Sosyal ve Duygusal Eğitim Projesi) bilgilendirme toplantısı İl Millî Eğitim Müdürümüz Aziz GÜN, Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tuncay ERGENE, proje kapsamında oluşturulan akademik çalışma grubu (Rehberlik ve Psikolojik Danışma anabilim dalından 5, Ölçme ve Değerlendirme anabilim dalından 1 ve Eğitim Programları ve Öğretim ana bilim dalından 1 olmak üzere toplam 7 akademisyen) ve İl Millî Eğitim Müdürlüğü Çalışma Grubu üyelerinin katılımı ile 18/11/2020 tarihinde Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi toplantı salonunda gerçekleştirildi. 

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN konuşmasında "iki ayrı çalışma grubu oluşturulmasındaki amaç, alanda araştırma yapan akademisyenlerin ve sahada görev yapan eğitimcilerin bilgi, birikim ve deneyimlerinin bir araya getirilerek projenin etkililiğinin arttırılmasıdır. Bu anlamda, sahada çalışan eğitimcilerin ve akademisyenlerin sahip olduğunu bilgi, birikim ve deneyimlerinin paylaşması ve sürece aktif katılımları projenin hayata geçirilmesi noktasında son derece önemli görülmektedir. Şimdiden yapacağınız katkılardan dolayı çok teşekkür ederiz. " dedi. Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tuncay ERGENE " Erzincan'da yürütülecek projeye destek sunmaktan büyük bir memnuniyet duyduğunu, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi ve İl Millî Eğitim Müdürlüğünün iş birliğinin çok önemli olduğunu, yürütülecek çalışma ile elde edilecek verilerin ileride tüm il genelinde öğrencilerin Akademik, Sosyal ve Duygusal gelişimlerine önemli katkılar sağlayacağını belirtti." Daha sonra Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Ana Bilim Dalı Araştırma Görevlisi Murat AĞIRKAN ve Öğretim Üyesi Dr. Mustafa EKŞİSU tarafından proje sunumu gerçekleştirildi.

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.