ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Kıymetli Öğretmenlerimiz,

Tüm Türkiye'de olduğu gibi Erzincan'da da Öğretmenler Günü'nü kutlamanın sevincini ve heyecanını yaşıyoruz. "Dünyanın her tarafında öğretmenler, insan topluluğunun en fedakâr ve muhterem unsurlarıdır." diyen Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün de ifade ettiği üzere, kutlu bir hizmeti yüklenen öğretmenler, fedakârlıklarıyla milletlerin en saygıya layık mesleğine sahiptirler. Bu vesileyle başta görev başında şehit düşmüş öğretmenlerimize ve ebediyete irtihal etmiş öğretmenlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Uzun yıllar boyunca çok büyük fedakârlıkla çalışıp emekli olmuş öğretmenlerimize sağlıklı, huzurlu, hayırlı bir ömür diliyorum. Siz değerli öğretmenlerimizin gününü kutluyorum.

Öğretmen; en hayırlı varisini kendi elleriyle yetiştiren kişidir. Bir insanın hayatına dokunur ve o hayatın geri kalanını tamamen değiştirir. Bir tohum eker ve yıllar sonra o tohumun meyvesini gıptayla seyreder. Bu yönüyle öğretmenlik, nasibi en bol meslek... Meslekten öte, bir sevda... Mesleğine sevdalı öğretmen her dersi verimli ve kalıcı hale getirmenin yollarını iyi bilir. Haşarı ya da çekingen öğrencilerde saklı potansiyelleri ortaya çıkarır. Eğitimin önünde büyük engelmiş gibi görünen bazı konuları küçük dokunuşlarla büyük iyiliklere dönüştürür.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de salgınla mücadele ettiğimiz bu dönemde fedakârlığın sembolü olan öğretmenlerimize her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Öğretmenlerimiz bu zorlu süreçte tüm yavrularımızın eğitimden mahrum kalmaması için uzaktan da olsa çocuklarımızın kalplerine dokunacak, salgının yanı sıra cehaletle mücadelesini dirayetli bir şekilde sürdürecektir.

Öğretmen birey ve toplum üzerinde yaz ortasında rehavete düşmüş, yarı uykulu insanlar üzerine dökülen buzlu su gibidir. Öğrencilerini ve çevresini daima uyanık tutan, hayata hazırlayan bir rehber bir kılavuzdur. Nasıl ki Mimar Sinan taşları yontmadaki ustalığından dolayı "taşların şairi" olarak anılıyorsa bizleri Dedem Korkut'a bağlayan, Yusuf Has Hacip'in öğretileriyle donatan, yerdeki karıncaya bile ulu bir nazarla bakan Yunus'un aşkıyla kuşandıran öğretmenler her çağda ve her ortamda minnetle şükranla anılacaktır.

Bu duygu ve düşünceler içinde Öğretmenler Günü'nüzü tekrar tebrik ediyorum. Emekli öğretmenlerimize sağlıklı, huzurlu ve uzun ömürler diliyorum. Görevi başında şehit düşen öğretmenlerimizi şükranla minnetle yâd ediyor, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi "Öğretmenler! Yeni Nesil Sizin Eseriniz Olacaktır."

Aziz GÜN

İl Milli Eğitim Müdürü

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.