ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Harezmî Eğitim Modeli

Harezmî Eğitim Modeli

Harezmî Eğitim Modeli, çocukların teknolojiyi kullanarak nasıl üretebileceklerini keşfetmelerinin yanında; güvenli, etik ve ahlaki değerleri özümseyerek, bilimsel araştırma yöntemleri ile belirlediği süreci, öğretmenleri ile değerlendirip güncelleyen yapıda İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından geliştirilmiş bir eğitim modeldir. Eğitimin diğer süreçlerini doğrudan ve nitelikli etkide bulunduğu için genel bir eğitim modeli olarak da ele alınabilir. Öğrencilerin günlük, gerçek yaşam problemlerini tanımlayıp, çözmek üzere algoritma tasarlayan, adım adım bu sorunun nasıl çözüleceğini belirleyip programlamanın gücünden faydalanarak yenilikçi fikirler üretme sürecidir. 

2020-2021 Eğitim Öğretim yılında Harezmî Eğitim Modeli'ni İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ve koordinesinde, öğretim ortamlarında uygulamak isteyen 27 il içerisinde Erzincan ili ve müdürlüğümüze bağlı 4 okul da yer almaktadır. Bu okullar;

Ziya Gökalp İlkokulu,

Şehit Er Süleyman Aydın Ortaokulu,

Demirkent TOKİ Ortaokulu ve

Mustafa Doğan Anadolu Lisesi'dir.

25.11.2020 Çarşamba günü İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Erzincan Koordinatörleri olarak görevlendirilen Dilek Kıran, Filiz İsmailoğlu ve Nilüfer Özakçaoğlu isimli öğretmenlerimiz, bahse konu okullarımızın yöneticileri ile 21 kişilik öğretmen ekipleri ve Erzincan Harezmî İl Koordinatörü Tuğçe Yarıcı'nın katılımıyla Zoom Çevrimiçi Toplantı Aracı üzerinden Erzincan Harezmî ekipleriyle tanışma ve bilgilendirme toplantısı gerçekleştirilmiştir.

Toplantıda Harezmî Eğitim Modeli'nin genel yapısından ve okullarda gerçekleştirilecek özgün uygulamalardan bahsedilmiş, soru-cevap etkinliğinde İstanbul Koordinatörlerimiz öğretmenlerimizin sorularını cevaplandırmışlardır.

25-11-202025-11-2020

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.