ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DÖGEP Toplantıları Devam Ediyor

DÖGEP Toplantıları Devam Ediyor

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerine DÖGEP (DKAB Öğretmen Gelişim Programı) kapsamında, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Sadık Zeki ACER tarafından "Kur'an Öğretiminde Verimlilik, Kur'an-ı Kerim Öğretim ve Teknikleri" konulu konferans gerçekleştirildi.  Uzaktan erişim yoluyla yapılan konferansa Erzincan merkez ve ilçelerinde görev yapan din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenleri katıldı.

Konferansta Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenimiz Sadık Zeki ACER şu ifadelere yer verdi. "Kur'an-ı Kerim İslam dininin temel kaynağıdır. Bu dersi seçen öğrencilerimize Kur'an-ı Kerimi güzel okuma becerilerini geliştirmek için modern eğitim öğretim tekniklerinden yararlanmalıyız. Kur'an-ı Kerim'in tecvit kurallarına uygun olarak okunmasını, bazı ayet ve surelerin öğrenciler tarafından ezberlenmesini sağlamalıyız. Aynı zamanda öğrencilerimizin Kur'an-ı Kerim'in içeriği hakkında bilgi sahibi olmalarını da amaçlamalıyız" dedi.

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.