ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hizmetiçi Kurs ve Seminerlere Online Olarak En Çok Katılım Sağlayan Öğretmenlere Teşekkür Belgesi Verildi

Hizmetiçi Kurs ve Seminerlere Online Olarak En Çok Katılım Sağlayan Öğretmenlere Teşekkür Belgesi Verildi

Bakanlığımız Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünün hazırlamış olduğu uzaktan eğitimlere online olarak en çok katılım sağlayan öğretmenlere teşekkür belgesi verildi.

Erzincan Lisesi toplantı salonunda düzenlenen programda İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, öğretmenlere teşekkür belgelerini dağıttı. GÜN, burada yaptığı konuşmada "Arkadaşlar inanın bugün bizim için farklı bir gün. Aslında doğan her gün bizim için farklı bir gün. Her birimizin bir hedefi var, hayallerimiz var, hülyalarımız var ve o hayallerimiz rüyalarımıza giriyor. Dikmiş olduğumuz fideler fidana, fidanlar tomurcuklara dönüşüyor. Kıymetli arkadaşlar eğitim bir ekosistemdir, bir sistemler bütünüdür. Bunun bütün bileşenlerini harekete geçirirsek ancak başarı elde edebiliriz. Onun için 2023 eğitim vizyonunda dört temel unsurdan bahsediyoruz. Birinci temel unsur öğrenci, ikinci temel unsur ebeveyn, üçüncü temel unsur okul, dördüncü temel unsur ise öğretmendir. Tabi ki bunlara birinci ikinci derken önem durumuna göre bir sıralama söz konusu değildir. Öğrenciye baktığımız zaman hepimizin ortak paydası. Ebeveyne geldiğimiz zaman, biliyorsunuz arkadaşlar dallar kökle var olur. Kök olmadıktan sonra dallar da olmaz. Onun için ebeveyn ve aile bu dört temel unsur içerisinde ortak payda ne kadar önemliyse ebeveyn de inanın bir o kadar önemli. Okul, o da çok önemli. Amacımıza varmak için, amacımız muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkabilmek değil mi? Amacımız o dikmiş olduğumuz fidelerin tomurcuk olması meyve vermesidir değil mi? İşte o amaç için okullar çok güzel bir araçtır. Çok iyi hazırlamak durumundayız. Altyapısı, donanımı ve bununla birlikte bir diğeri ise öğretmen. İşin öznesi diyoruz. Nasıl ki öğrenci ortak payda ise öğretmen ise işin öznesidir. Bunun için kıymetli arkadaşlar özellikle müfredatı çocuklar için ihtiyaca göre inşa eden aslında öğretmen. Öğretmen cevheri mücevhere çevirendir. Onun için kıymetli arkadaşlar çok iyi biliyoruz ki şahsiyeti şahsiyet inşa eder, bina eder. Aynı zamanda her eğitim sistemi öğretmenlerin omuzları üzerinde yücelir." Dedi.

Yapılan birçok uzaktan hizmet içi kurs ve seminerlere Erzincan'dan katılımın fazla olduğunu belirterek ayrı ayrı katılan tüm öğretmenlere teşekkür eden İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, "Bugünün bizim için anlamlı çok ayrı bir gün olmasının sebebi gerçekten gıpta ile şu anda seyretmiş olduğum siz kıymetli öğretmenlerdir. 16 Mart 2020 tarihinden itibaren pandemi dolayısıyla yüz yüze eğitimden uzaktan eğitime geçtik. Ama 2023 eğitim vizyonunun içerisinde öğretmenlerin hizmet içi ile kendi alanlarında farklı alanlarda yetiştirmek ve kendilerini geliştirme adına Millî Eğitim Bakanlığımızın çok ciddi çalışmaları oldu ve özellikle Bakanımızın ve Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürümüzce ciddi çalışmalar yapıldı. Bakanlığımız tarafından düzenlenen 83 farklı alanda uzaktan hizmetiçi eğitimlere ilimizden 5786 katılım olmuştur. Bu seminerlerden birini örnek verecek olursak son yapılan Masal Anlatıcılığı Kursu için Bakanlığımız 10.000 katılımcı sınırı belirlemiştir. Kursa ilimizden 106 öğretmenimiz katılmıştır. Yine aynı şekilde son yapılan seminerlerden biri olan Türk İşaret Dili Seminerine 141 öğretmenimiz katılım sağlamıştır. Bu da yapılan kurs ve seminerlere ilimizdeki öğretmenlerimizin ilgisini göstermektedir. Bunlar Erzincan'da ki öğretmenlerin kendini yenileme, geliştirme adına çok önemli adımlarıdır. Bu teşekkür belgesi diğer öğretmenlerimize de teşvik niteliğindedir."

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN'ün, konuşmasının ardından toplantıya katılan ve uzaktan hizmetiçi kurs ve seminerlere en çok katılım sağlayan öğretmenlere teşekkür belgelerini takdim etti.

24-12-202024-12-202024-12-202024-12-202024-12-202024-12-202024-12-202024-12-202024-12-202024-12-202024-12-202024-12-202024-12-2020

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.