ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, İlçelerimizi Ziyaret Etti

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, İlçelerimizi Ziyaret Etti

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, İlçe ziyaretleri kapsamında 30/12/2020 Çarşamba günü Kemaliye, İliç ve Refahiye ilçelerimizde incelemelerde bulundu.

Kemaliye ilçemizi ziyaretinde, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, Yapımı devam eden Hacı Ali Akın Çok Programlı Anadolu Lisesi ve yapımına başlanacak olan Mukaddes Muhlis Cüher İlkokulu hakkında bilgi aldı. İlçe Millî Eğitim Müdürü ve okul müdürleriyle maske ve sosyal mesafe kuralına uygun olarak yapılan değerlendirme toplantısında, uzaktan eğitim süreci, TÜBİTAK 4006 ve 2204 projeleri, eTwinning konuları üzerinde biligi alış verişinde bulundu.

İliç ilçemizi ziyaretinde, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, okul müdürleri ile toplantı yaptı. Toplantıda uzaktan eğitim sürecinde karşılaşılan sorunlar, eğitime erişim sağlayamayan öğrenciler, TUBİTAK, eTwinning projeleri ve okul öncesi okullaşma oranları konularında istişarelerde bulundu. Ayrıca 2021 yılında ilçede bulunan okullarımızın tamamına yakınının doğalgaza geçeceğinin müjdesini verdi.

Son olarak Refahiye ilçemizi ziyaretinde, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, İçe Millî Eğitim Müdürlüğü'nde,  İlçe Millî Eğitim Müdürü Bünyamin YAVER, Şube Müdürü Ramazan ŞAHİN ve okul müdürleri ile bir toplantı yaptı. Toplantıda GÜN, içerisinde bulunduğumuz pandemi sürecindeki eğitim-öğretim faaliyetlerini değerlendirdi. Öğrencilerin motivasyonlarını yüksek tutmanın, onları eğitim-öğretimin içerisinde tutmanın önemine işaret ederek "Ulaşılmayan hiçbir öğrenci olmamalı, uzaktan eğitime erişim imkânı bulunmayan öğrencilerin tespit edilerek engellerin aşılması hususunda çalışmalar yapılmalı" dedi.  Bakanlıkça dağıtımı devam eden tabletlerin yanı sıra mahalli olarak çeşitli kaynakları harekete geçirerek,  özellikle zengin hayırsever vatandaşlarımızın desteğini alarak tablet ve bilgisayar teminine gidilmesini, ihtiyaç sahibi öğrencilerin tablet ve bilgisayarla buluşturulmasını istedi.  İlçe Millî Eğitim Müdürü Bünyamin YAVER de bu süreçte, İlçe Millî Eğitim olarak çeşitli kaynaklardan temin edilen 32 adet tabletin ve 2 adet bilgisayarın ihtiyaç sahibi öğrenciler ile buluşturulduğunu ifade etti. Uzaktan eğitimin devam ettiği bu süreçte öğretmenlerin de eğitiminin ve motivasyonlarının önemine temas eden İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, öğretmenlerin kendilerini yetiştirme ve eksiklerini tamamlamaları için bakanlığımızın çok güzel çalışmalarının olduğunu ve uzaktan eğitim seminerleri düzenlediğini bu seminerlere öğretmenlerimizin azami seviyede katılmalarının sağlanmasını istedi. İl Millî Eğitim Müdürümüz toplantıdan sonra anaokulu ve yurt binasında incelemelerde bulunduktan sonra ilçeden ayrıldı.

31-12-202031-12-202031-12-202031-12-202031-12-202031-12-202031-12-202031-12-202031-12-2020

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.