ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Uzaktan Eğitimle Kültür Festivali

Uzaktan Eğitimle Kültür Festivali

eTwinning eğitim portalı, ülkemizde ve tüm dünyada öğretmen ve öğrencileri bir araya getirerek farklı projeler hazırlıyor. Ülkemizin farklı şehitleri ile ilimizden Şehit Jandarma Komando Er Göksel Özdemir Ortaokulu ve Azerbaycan'ın katılımıyla okullarda Millî Eğitim Bakanlığı'nın desteklediği eTwinning projesi kapsamında yürütülen kültür festivali projesi, öğrencilerin kültürel değerleri tanımasına imkan sağlıyor.

            Çeşitli kültürleri bünyesinde barındıran güzel ülkemizin sahip olduğu değerler proje sayesinde öğrencilerimize aktarılacaktır. Öğrencilerimiz, kendi değerleri dışında kalan farklı kültürlere erişebilme imkanı elde edeceklerdir. Projede görevli olan Türkiye'den 10 ve Azerbaycan'dan 2 okulumuz yaşadıkları ili ve çevresini tanıtan bir sunum hazırlayacaklardır. Çalışmalar özgün olacak, öğrencilerimizin yaratıcılıkları gelişecek, öğrencilerimiz web2 araçlarını kullanmayı öğreneceklerdir. Farklı illerden arkadaşlar edinerek, öğrencilerin sosyalleşmesine katkıda bulunacaklar. Projedeki tanıtımlar Ekim ayında başlamış olup, Haziran ayında bitecektir.

Öğrencilerin maddi ve manevi unsurlarını yakından tanımaları için emek harcayan öğretmenler ve okulları; Nuray Bayırlı Erzincan Şehit Jandarma Komando Er Göksel Özdemir Ortaokulu, Eser Yıldırım Ankara Cumhuriyet Ortaokulu, Meral Mutlu İzmir İmbat Ortaokulu, Özlem Demirci Ankara Mimar Sinan Ortaokulu, Ebru Bülbül Burdur Şehit Polis Mustafa Kılıç Ortaokulu, Murat Koyuncu Ordu Meçhul Asker Ortaokulu, Serkan Güven Edirne Kırkpınar Ağası Alper Yazıcıoğlu Ortaokulu, Seval Aras Bursa Şehit Piyade Er Rahim Keskin Ortaokulu, Halil Konyalı Konya, Sevda Yılmaz Samsun Tuzaklı Ortaokulu, Senuber Şükürova Azerbaycan, Mehdiyeva SurD Azerbaycan.

Kültür festivali projesi pandemi nedeniyle uzaktan eğitimle yürütülüyor.

04-01-202104-01-202104-01-202104-01-202104-01-2021

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.