ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimin Avrupa'ya Açılan Kapısı Erasmus

Eğitimin Avrupa'ya Açılan Kapısı Erasmus

Erasmus+ Programı AB'nin eğitim, gençlik ve spor alanlarındaki hibe programıdır. Yurt dışında eğitim, öğretim, staj, profesyonel gelişim, yaygın öğrenme temelli gençlik aktiviteleri ile kurumlar arasındaki işbirliklerini desteklemektedir. Avrupa Dayanışma Programı (ESC) ise topluma yarar sağlayan projelerde gönüllülük, dayanışma ve ağ kurma faaliyetlerine imkân sağlar.

İlimizdeki Erasmus projelerinin kalite ve niteliğini arttırmak amacıyla ilimizde tüm kurumların okul yöneticisi ve öğretmenlerine yönelik Erasmus: Eğitimin Avrupa'ya açılan kapısı başlıklı bir eğitim gerçekleştirilmiştir. Müdürlüğümüz Ar-Ge birimi tarafından koordine edilen eğitim İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü Arge Biriminde AB Projeleri Sorumlusu olarak görev yapan Ömer Faruk ERDOĞAN tarafından verilmiş olup moderatörlüğü Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi Öğretmenlerinden Tuğçe YARICI tarafından gerçekleştirilmiş, eğitim 230 katılımcıyla gerçekleştirilmiştir.

İl Millî Eğitim Müdürüz Sayın Aziz GÜN'ün başkanlığında ve Strateji Geliştirme Şube Müdürü Hüseyin EROL'un katılımıyla gerçekleştirilen eğitimin temel başlıkları KA1-KA2 Projelerinin Yazım Aşamaları ve Etkili Erasmus Projeleri Yazım Süreçleridir.

04-01-202104-01-202104-01-202104-01-2021

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.