ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mamahatun Anaokulu eTwinning projesi

Mamahatun Anaokulu eTwinning projesi

Local Motifs Meet with International Values (Yerel Motifler Uluslararası Değerlerle Buluşuyor)  isimli eTwinning projesi hakkında bilgi vermek ve yapılan ortak ürünü takdim etmek için Mamahatun Anaokulu Müdürü İlkay ÇELİK, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN'ü makamında ziyaret ettiler.

Ziyarette Proje hakkında İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN'e bilgi veren Mamahatun Anaokulu Müdürü İlkay ÇELİK, "Kurucu ortaklığını Van Tuşba Anaokulu'ndan Umut BARTIN hocam ile birlikte yürüttüğümüz projemizin 29 yabancı 9 Türk ortağı bulunmaktadır. Projemiz ile her ülkenin kendine has folklorik özellikleri vardır. Kültürler karşılıklı iletişim yoluyla gelişir. Tüm antropolojik çalışmaların bilimsel yönü kültürel teoriye dayanmaktadır. Kültür teorisi, sahada uygulanan gözlem yöntemleri ile kültürel süreçlerin nasıl gerçekleştiğini belirler ve onlar ile öğrenilmiş davranışlarını geliştiririz. Başarılar ve beceriler arasındaki geçiş ve kültür dediğimiz faaliyetlerin kalıcı organizasyonu, davranış ve gelenek arasındaki ayrıma işaret eder. Anadolu kültürünü diğer ülke çocuklarıyla tanıştırırken, toplumların ve ülkelerin kültürel bağlarını dünyadaki herkesle paylaşmak, o ülkelerin kültürünün de ülkemizin çocuklarına aktarılmasını sağlamaktır. Projemize katılan tüm ülkelerin Millî bayramları ve özel günleri ortak etkinliklerle kutlanacak, Final etkinliği 7 Haziran Dünya Kahvaltı Günü Van'da yapılacaktır. Bu proje ile, farklı ülkelerden katılımcıların kültürel entegrasyonu sağlanacak, çocuklarımızda evrensel değerlere saygı bilinci oluşturulacak, uluslararası birlik mesajı verilecek. Kültürlerarası köprüler kurulacaktır" dedi. Açıklamalardan sonra Mamahatun Anaokulu Müdürü İlkay ÇELİK Proje kapsamında yabancı ve Türk ortaklarımız ile birlikte yapılan yeni yıl masa takvimini İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN e takdim ettiler.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, böyle bir eTwinning çalışması yaptıkları için Mamahatun Anaokulu yöneticilerine ve emeği geçen herkese teşekkür ederek başarılar diledi.

22-01-202122-01-2021

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.