ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürleri Toplantısı Yapıldı

İlçe Millî Eğitim Müdürleri Toplantısı Yapıldı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN'ün başkanlığında, İl Millî Eğitim Müdürlüğü yöneticileri ve İlçe Millî Eğitim Müdürlerinin katılımları ile 04.02.2021 Perşembe günü saat 15.00'de online toplantı yapıldı.

Toplantıda İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, "1. Dönem ve 2. Dönem değerlendirmesini yapmak üzere toplanmış bulunuyoruz. Pandemi sürecinde zoom üzerinden yapılan eğitimlerin tüm güçlüklere rağmen başarılı bir şekilde 1. Dönemin tamamlandığını, maksadımızın hem eğitim hem öğretimin devam etmesini, yüz yüze eğitimin bu süreçte ne denli önemli olduğuna şahit olduk. Hedeflerimiz herkese ihtiyacı olan eğitim ve öğretimi vermek, 1. Yarıyıl değerlendirildiğinde 2023 eğitim vizyonunda belirtilen kapsayıcılık ilkesi çerçevesinde eğitimden herkesin ihtiyacı olduğu kadar faydalanmasını sağlayabilmektir. Fakat salgın sürecinde dezavantajlı gruplarında kapsayıcılık ilkesi çerçevesinde tüm paydaşlarını bu imkanlara dahil etmek çok önemli, bu süreçte özellikle birçok okul müdürü oldukça faydalı çalışmalar yaptı. Pandemi sürecinde 6 yazarı (Zoom üzerinden) öğrencilerimizle buluşturduk. Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının takibinin oldukça önemli olduğunu, başarının artırılması, öğrencilerin motivasyonu, öğretmenlerin motivasyonu açısından kursların takibi ve ziyaret edilmesi oldukça önemlidir. 2. Dönemin 15 Şubat 2021 ve 1 Mart 2021'de eğitim-öğretimin kademeli olarak başlaması halinde tüm ekipman ve personelle hazırlık yapalım. Taşımalı eğitiminde 15 Şubat öncesinde tüm öğrencilerimizin faydalanacağı şekilde hazır hale getirelim" dedi.

Gündem maddeleri üzerinde karşılıklı soru cevap şeklinde bilgilendirmeler yapıldıktan sonra İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN'ün iyi dilek ve temennileri ile toplantı bitirildi.

05-02-202105-02-202105-02-2021

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.