ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehit Er Süleyman Aydın Ortaokulu'ndan Çağı Yakalayan eTwinning Projesi

Şehit Er Süleyman Aydın Ortaokulu'ndan Çağı Yakalayan eTwinning Projesi

Şehit Er Süleyman Aydın Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Zeynep ARDUÇ'un koordinatörlüğünü üstlenmiş olduğu, Kayseri, Erzincan, Elazığ, Bursa ve Muğla şehirlerinden öğretmen ve öğrencilerimizin ortaklığıyla yürütülen Techno Teens Team-Inevitable Technology in Pandemic adlı eTwining projesi hakkında bilgi vermek üzere Okul Müdürü Ercan SAK ile birlikte İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN'ü makamında ziyaret ettiler.

eTwinning, iletişim kurmak, işbirliği yapmak, projeler geliştirmek, paylaşmak; kısacası Avrupa'daki en heyecan verici öğrenme topluluğunu hissetmek ve bu topluluğun bir parçası olmak için, Avrupa ülkelerindeki katılımcı okullardan birinde çalışan öğretmen ve okul yöneticilerine yönelik bir platform sunmaktadır.

Erzincan ili merkez ilçede yer alan Şehit Er Süleyman Aydın Ortaokulu da yenilikçi vizyon ve misyonunun merkezine proje tabanlı öğretimi almış bir kurum olarak eTwinning faaliyetlerini tüm hızıyla sürdürmektedir. Şehit Er Süleyman Aydın Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Zeynep ARDUÇ'un kuruculuğunu ve koordinatörlüğünü üstlendiği ayrıca Kayseri, Muğla, Elazığ, Bursa illerinden ortağı bulunan 'Techno Teens Team-Inevitable Technology in Pandemic (Teknolojik Gençler Ekibi- Pandemide Vazgeçilmezimiz Teknoloji) isimli eTwinning projesi Millî Eğitim Bakanlığı ?Ulusal Destek Servisi tarafından onaylanmıştır. Salgın hastalık döneminde EBA platformu ve çeşitli çevrimiçi toplantı web araçlarının kullanımıyla ders anlatımının yaygınlaştığı bu dönemin gençler üzerindeki olumlu ve olumsuz etkilerini teknoloji kullanımı özelinde incelemek ve öğrencilerin de aktif katılımıyla çeşitli etkinlikler gerçekleştirerek doğru ve güvenli medya kullanımı konusunda bireyleri bilinçlendirmeyi amaçlayan projede öğrencilerimizin medya okuryazarlığı becerileri geliştirilecektir.

Şehit Er Süleyman Aydın Ortaokulu Müdürü Ercan SAK, "Proje ile ilgili açıklamalarda bulunarak bu projenin temel amacının; öğrencilerin medya kullanımında öz disiplinlerini geliştirmek ve doğru bilginin kaynağına erişebilen bu süreçte de kişisel bilgilerinin gizliliğini koruyarak eGüvenlik ilkelerine de riayet edebilen bireyler haline gelmelerini sağlamaktır.  Bu kapsamda gerçekleştirdiğimiz Techno Teens Team başlıklı eTwinning projesinde emeği geçen çalışma arkadaşım ve diğer tüm öğretmenlerimize teşekkürlerimi iletiyorum" dedi.

15-02-202115-02-202115-02-202115-02-202115-02-2021

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.