ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"DepremSİZ Yaşam" Konulu eTwinning ProjesiDeprem afeti konusunda bilgilendirme, bilinç, uygulamaya yönelik yeterlilik ve farkındalık oluşturmak amacıyla Demirkent TOKİ İlkokulu Müdür Yardımcısı Canan KÖSE KÜTÜK'ün koordinatörlüğünü üstlendiği "DepremSİZ Yaşam" adlı eTwinning projesine, 9 ayrı ilimizden ve Azerbaycan'dan ortakların olduğu, projenin ülke genelinde de olumlu bakış açısı kazandırarak projemize ev sahipliği yapmakta. Deprem konusunda toplumsal bilincin arttırılmasına yönelik projemizin sosyal ağlar üzerinden yaygınlaştırılması ve AFAD, Belediye ve diğer sivil toplum kuruluşlarının da desteği ile projemizi ilimizdeki bütün okullarımızda uygulanmasını hedeflemekte.

PROJE ÖZETİ:   Projemize ilimizden 8 ilkokul ve 5 ortaokul öğrenci ve velilerimizle devam etmekte. Pandemi sürecinden dolayı proje çalışmaları webinar üzerinden gerçekleştirilmektedir. Öğrencilerimize ve velilerimize düzenlenen eğitimlerle öğrenci ve velilerimiz başta olmak üzere bütün aile bireylerini bilinç ve uygulamaya yönelik farkındalık yaratmayı hedeflemekte. Web 2.0 araçları ile öğrencilerimiz için hazırlanan eğlenceli etkinliklerle ve yarışmalarla de öğrendiklerini pekiştirmeleri sağlanmaktadır. Projemizle ilgili öğrenci ve velilere yönelik ön anket ve proje değerlendirme anketleri online olarak uygulanmaktadır.

Valilik, Belediye, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, AFAD ve İl Millî Eğitim Müdürlüğüne proje kapsamında öğrenci ziyaretlerinin yapılması.

Projeyle ilgili haftalıklar etkinlikler kamuoyunda farkındalık yaratmak adına Belediyemizin desteği ile ilimiz digital billboardlarında sergilemektedir.

8- 12 Mart Haftasında AFAD'ın katkılarıyla ilimize Deprem TIRI getirtilerek yoğunluk olmadan öğrencilerimizin etkinliklerinin de sergilendiği, proje kapanış programının yapılması planlanmaktadır.

İl Millî Eğitim Müdürlüğü'müz koordinatörlüğünde ilimizde yürüttüğümüz ve eTwinning projesi olarak Ulusal ve Uluslararası yürüttüğümüz projemizi tüm illerde ulusal ve yerel ajanslarda yayınlanması ve ilimizin ev sahipliğini yaptığımız projemize diğer illerin de örnek alarak uygulayıp ulusal proje olarak yürütülmesini hedeflemekte.

PROJEYE KATILAN OKULLLARIMIZ: Demirkent TOKİ İlkokulu, Yavuz Selim İlkokulu, Osmangazi İlkokulu, Vali Recep Yazıcıoğlu İlkokulu, Göktürk İlkokulu, Mehmet Akif Ersoy İlkokulu, Zeynep Mustafa Han İlkokulu, Çukurkuyu Fatih İlkokulu, Demirkent TOKİ Ortaokulu, Cumhuriyet Ortaokulu, Şehit Er Süleyman Aydın Ortaokulu, Vali Metin İlyas Aksoy Ortaokulu, Hocabey TOKİ Ortaokulu

22-02-202122-02-2021

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.