ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenler eTwinning Projelerini Tanıttı

Öğretmenler eTwinning Projelerini Tanıttı

Şehit Polis Salih Zengin Ortaokulu psikolojik danışmanı Hatice YILDIZ ve Şehit Jandarma Uzman Çavuş Fırat Kılıç İlkokulu psikolojik danışmanları Sultan BEDİR ve Seda DEMİRDÖĞEN'in kuruculuğunu ve ortaklığını üstlendikleri, Türkiye'nin çeşitli illerinden ve Azerbaycan'dan ortaklarının olduğu eTwinning projelerinin tanıtımını gerçekleştirmek üzere İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN'ü makamında ziyaret ederek projeyi anlattılar.

"SANAL DEPREM TRENİM" projesi, öğrencilere deprem sırasında neler yapılması gerektiğini öğretmeyi, deprem öncesinde alınabilecek önlemleri belirlemeyi, kriz durumlarını yönetme becerilerini ve temel ilk yardım bilgilerini geliştirmeyi hedeflemektedir.

"DİKKATİNİ GELİŞTİR, HAFIZANI GÜÇLENDİR" projesi, öğrencilerin dikkat ve konsantrasyon becerilerinin ve öz güven duygusunun geliştirilmesini, ekran karşısında geçirilen sürenin verimli değerlendirilmesini ve web 2.0 araçlarının kullanımı ve öğretilmesini hedeflemektedir.

"AZERBAYCAN VE TÜRKİYE'NİN MİLLİ YEMEĞİ- PİTİ" projesi, öğrencilerin farklı kültürleri tanımalarını, ortak kültür yemeğinin tarihini araştırmayı ve uygulamayı hedeflemektedir.

"KENDİNİ TANI KARİYERİNİ TAMAMLA" projesi, öğrencilerin kendilerini tanımalarını sağlayan etkinliklerle, otokontrol becerilerinin gelişmesine katkı sağlamayı hedeflemektedir.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, bu tür projeler öğrencilerin bilgilenmesine, sosyal ve kültürel bağların güçlenmesine katkı sağlamaktadır, emeği geçen herkese teşekkür ederim dedi.

23-02-2021

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.