ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Depremsiz Yaşam Projesi Kapsamında Doğal Afetlerle Mücadele Semineri Gerçekleştirildi

Depremsiz Yaşam Projesi Kapsamında Doğal Afetlerle Mücadele Semineri Gerçekleştirildi

İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve müdürlüğümüze bağlı Demirkent TOKİ İlkokulu işbirliğiyle başlatılan Depremsiz Yaşam projesi faaliyetleri ilimizde hayata geçirilmeye başlandı.

Proje koordinatörlüğünü Demirkent TOKİ İlkokulu Müdür Yardımcısı Canan Köse KÜTÜK'ün gerçekleştirdiği Depremsiz Yaşam projesi kapsamında deprem afetiyle ilgili bilgilendirme, bilinç, uygulamaya yönelik yeterlilik ve farkındalık oluşturmak amacıyla 22 Şubat 2021 Pazartesi günü, Erzincan İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) yetkilisi Tuncay KANZA tarafından kurum müdürlerine, proje ortaklarına, öğrencilere, okul yöneticileri ve velilere yönelik "Doğal Afetlere Karşı Bilinçlendirme" Semineri düzenlendi.

Gerçekleştirilen seminere 300 kişi katıldı. İl Millî Eğitim Müdürümüz Aziz GÜN ve proje ortağı olan illerimizin Millî eğitim müdürleri, şube müdürleri, AFAD İl Müdürlerinin de değerleri katılımlarıyla gerçekleştirilen çevrimiçi seminerde ele alınan temel konular; başta deprem olmak üzere ülkemizde sıkça görülen afetlere yönelik olarak, afetlerin öncesi, sırası ve sonrasında yapılacak doğru davranışları bireylere kazandırmak, yaşam alanımız olan evlerimizde afetlere yönelik hangi önlemler alınması gerektiği, deprem başta olmak üzere doğal afetlere maruz kalındığında hangi kanallarla uzmanlardan yardım alınabileceği şeklinde sıralandı.

Seminerin açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, proje muhtevasının ilimizin deprem bölgesinde yer almasından da ötürü oldukça kritik bir önem ve değere sahip olduğuna vurgu yaptı. Aynı zamanda Avrupa Birliği projelerinden eTwinning proje portalında da çeşitli aktivitelerle sürdürülmekte olan Depremsiz Yaşam eTwinning projesinin ortaklarının Erzincan, Van, İzmit, Çanakkale, Şanlıurfa, Samsun, İzmir, Elazığ, Sivas, Azerbaycan olmasının depremle ve doğal afetlerle mücadeleye ne kadar önem verdiğimizin ciddi bir göstergesi olduğunun da önemine dikkat çekmek isterim şeklinde açıklamalarda bulundu. Söz konusu seminerler hafta boyunca devam edecek olup toplamda 1500 katılımcıya ulaşılması hedeflenmektedir.

23-02-202123-02-202123-02-202123-02-202123-02-202123-02-202123-02-2021

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.