ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimde Yeni Bir Yaklaşım Nöropedagoji Söyleşisi Gerçekleştirildi

Eğitimde Yeni Bir Yaklaşım Nöropedagoji Söyleşisi Gerçekleştirildi

İlimiz Şehit Polis Kenan Ardıç İlkokulu Psikolojik Danışmanı Şeyda ÇİÇEK'in ve Milli İrade Özel Eğitim Uygulama Okulu III. Kademe okul yöneticisi Eyüp ÇİÇEK'in koordinatörlüğünü üstlendiği "Geleceğe Sağlam Adımlarla eTwinning Projesi" kapsamında Ağrı İbrahim Çeçen Ünv. Dr. Öğretim Üyesi Sultanberk HALMATOV ile etkili bir söyleşi gerçekleştirildi.                    

04.03.2021 Perşembe günü öğrenci ve velilerimiz yoğun katılımı ve İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Aziz GÜN'ün de teşrifleriyle gerçekleştirilen söyleşide Dr. Sultanberk HALMATOV eğitimde yeni ve güncel bir yaklaşım olan Nöropedagoji ile ilgili önemli açıklamalara yer vererek çocukluğun bireyin ilerleyen yaşamında ne denli büyük bir öneme sahip olduğuna ilişkin açıklama yaptı. Nöropededagoji Rusya'da 2. Dünya Savaşı ile ortaya çıkmış bir bilim dalıdır.  Geleceğe daha cevval ve güçlü çocuk yetiştirmeyi hedeflemektedir. Eğitimin sadece bilişsel olmadığı hareket ile desteklendiğinde daha faydalı olabileceği üzerinde durmaktadır. Nöropedagoji eğitiminde birey interaktif bir şekilde Dr. Sultanberk HALMATOV Hocamızın yönergelerine uyarak her öğrenci ve velinin kendini keşif yolculuğuna çıktığı söyleşinin ana teması "Öğrenemeyen çocuk yoktur, metot yanlıştır" üzerine odaklanmıştır.

İl Milli Eğitim Şube Müdürlerinin de katılım sağladığı toplantı da İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, zorlu yaşam olaylarında psikolojik sağlamlığı korumanın önemine vurgu yaparak, kendini tanıma ve öz şefkat, özgüven ve zorlu yaşam olaylarıyla baş etme becerilerinin kazanılmasına dikkat çekti. GÜN, bu projede emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

05-03-202105-03-202105-03-202105-03-202105-03-2021

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.